Dni płodne w pigułce

0
459
Dni płodne w pigułce

Jak wyliczyć dni płodne to z pewnością zagwozdka każdej kobiety, która planuje zajść w ciąże i jej uniknąć. Dokładna znajomość swojego ciała oraz cykli miesięcznych z pewnością bardzo się przyda w powyższych przypadkach. Co powinniśmy wiedzieć, by skutecznie wyliczyć dni płodne?
Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest długość naszego cyklu. Jeżeli są regularne i trwają 28 dni, czyli książkowo, to możemy mieć pewność, że owulacja wypadnie 14 dnia cyklu, a dni płodne będą występować trzy dni przed oraz trzy dni po owulacji. Czyli tydzień z całego cyklu jest płodny, łatwe, prawda? Niestety, w przypadku bardzo nieregularnych cykli, ta metoda się mnie sprawdzi. Co prawda wiadomo, że miesiączka następuje 14 dni po owulacji, ale skąd mamy wiedzieć czy nasz następny cykl będzie trwał 30 czy też 35 dni? W takim wypadku najlepiej współżyć codziennie, by uzyskać efekt w postaci ciąży. Jeżeli chcemy jej uniknąć, warto stosować zabezpieczenie niezależnie od dnia cyklu. Metoda kalendarzyka to metoda skuteczna tylko przy regularnych cyklach i dokładnej znajomości swojego ciała i cyklu. Warto się z tym zaznajamiać od najwcześniejszych lat, by w razie konieczności nie musieć w pośpiechu wyszukiwać tego typu zagadnień w wyszukiwarce.
Jak wyliczyć dni płodne, to bardzo łatwa sprawa w przypadku kobiet miesiączkujących bardzo regularnie. Jeżeli borykasz się z tematem rzadkich miesiączek, już dziś poszukaj dobrego specjalisty w Twojej okolicy! Tylko on może pomóc uregulować cykle miesięczne i tym samym doprowadzić do większej znajomości w przypadku dni płodnych. Taka wiedza idealnie pozwoli zaplanować ciążę lub skutecznie jej zapobiegnie. W przypadku uprawiania seksu znajomość dni płodnych jest bardzo ważna! Niezależnie od tego, czy planujemy ciążę, warto posiadać podstawową wiedzę w temacie jak wyliczyć dni płodne. Praktyka czyni mistrza, może zauważysz dzięki temu nieprawidłowości w Twoim cyklu, a to pozwoli na zareagowanie przez lekarza i uniknięcie poważnych dolegliwości. Zacznij już dziś!

wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here