Oduczanie psa gryzienia

0
1379
Oduczanie psa gryzienia

Pies to z pewnością największy przyjaciel człowieka.To wyjątkowe stworzenie, które pozostaje wierne swojemu właścicielowi niezależnie od jego wyglądu czy statusu materialnego.
Pies kocha człowieka bezwarunkowo. Jego miłość jest piękna i czysta. Wierność swojemu panu to cechy psa, które wyróżniają go i czynią szczególnym zwierzęciem,które zasługuje na dobry i kochający dom.W zamian za swoje przywiązanie i wierność, psiak oczekuje od człowieka tylko jego obecności i dotyku ciepłej dłoni. Chwila zabawy ze swoim panem i czułe przytulenie są dla takiego psiego towarzysza najważniejsze i najcenniejsze.
Zanim jednak z małego niesfornego szczeniaka wyrośnie mądry i grzeczny pies, jego właściciel powinie uzbroić się w ogromną cierpliwość.
Szczeniak to wulkan energii, który niszczy wszystko co napotyka na swojej drodze. Jego swędzące ząbki nieustannie gryzą wszystko i wszystkich, którzy mają z nim kontakt.
Właściciele takich psich dzieci, często zastanawiają się, jak oduczyć psa gryzienia, by ich mieszkanie przestało wyglądać jak plac walki.
Pozostawienie psa samego na choćby krótką chwilkę, wiąże się ze stratą kilku przedmiotów z naszego domu. Pogryzione ubrania, buty, dywany, to tylko niektóre z przedmiotów na liście. Dorastający psiak rozgryza wszystko, co wpadnie mu do pyska, nie zważając na przeznaczenie tych przedmiotów.
Wiele poradników i gazet dają człowiekowi cenne wskazówki, jak oduczyć psa gryzienia. Przede wszystkim należy zaopatrzyć szczeniaka w różne gryzaki, które będzie mógł pogryźć i uspokoić swoje swędzące ząbki i dziąsła. Przed wyjściem z domu trzeba schować wszystkie cenne przedmioty, ubrania i buty, by uchronić je przed zniszczeniem.
Dobrze jest zaopatrzyć się w klatkę kenelową, w której może pozostawać szczeniak, kiedy jego właściciela nie będzie w domu.W takiej klatce umieszczamy kocyki zabawki psiaka, aby zapewnić mu rozrywkę podczas naszej nieobecności.
W trakcie zabaw z psiakiem unikajmy szarpania zabawek, które wzmagają w nim chęć gryzienia. Delikatne zabawy i nie pozwalanie na gryzienie naszych dłoni, z pewnością oduczą go natrętnego gryzienia.

zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomoc w depresji
Następny artykułDni płodne w pigułce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here