Czym jest bulimia

0
643
Czym jest bulimia

Bulimia to poważna choroba przejawiająca się napadami obżarstwa oraz występującymi tuż po nich wymiotami na zmianę z okrutnymi dietami. Choroba jest bardzo niebezpieczna i podstępna przez co skutkuje długotrwałym wyniszczaniem organizmu. Często można zaobserwować, że rozwija się po cichu, podstępem, niezauważana przez przyjaciół czy rodzinę. To dosyć poważna choroba niosąca za sobą wielorakie konsekwencje, dlatego też koniecznie trzeba bardzo uważać by móc zareagować w odpowiednim momencie. Samo leczenie bulimii odbywa się poprzez pracę z psychoterapeutą. To długi, często trudny i bolesny proces. Co to bulimia? Jakie są jej objawy, jak się przed nią bronić i na czas rozpoznać przyczyny bulimii?
Sprawia, że osoba cierpiąca na bulimie ma od kilku do nawet kilkunastu napadów wielkiego apetytu w przeciągu tygodni lub i dłużej. W tym samym czasie stara się także o utrzymanie odpowiedniej diety. Ten bulimiczny stan powtarza się wielokrotnie. Osoba chora zjada wielkie ilości pokarmów składających się zazwyczaj z wysokokalorycznych dań i przez to jest w stanie pochłonąć bez opamiętania ogromne ilości jedzenia. Po tym okresie ogromne poczucie winy zmusza chorą do wymiotów lub nadużywania środków przeczyszczających. Schemat się powtarza.
Organizm reaguje negatywnie na takie zachowanie. Poraniona śluzówka jamy ustnej, zdewastowane szkliwo zębów od ciągłych wymiotów i napływającego kwasu żołądkowego. Do tego dochodzą nieustanne zaburzenia rytmu serca i cyklu miesięcznego, powracające zaparcia, zawroty głowy i mdłości, bóle brzucha czy wzdęcia.

lov3.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPakowanie do szpitala.
Następny artykułNauka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here