Zestaw ćwiczeń

0
2067

Ćwiczenia trzeba dobierać stosownie do swoich możliwości. Jeśli jesteśmy osobami, które mają za sobą operacje kolana to nie można się forsować. Do wszystkiego dojdziemy z czasem i trzeba mieć tego świadomość. Jeśli zaczniemy ćwiczyć za dużo i zaczniemy obciążać chore kolano to kontuzja wróci i tylko wydłużymy powrót do zdrowia. Tego na pewno nie chcemy, dlatego trzeba będzie znaleźć zestaw ćwiczeń, który może nam pomóc.

Wtedy będziemy bardziej zadowoleni, bo efekty naszej pracy nad sobą będą o wiele szybciej widoczne. W przypadku osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy również trzeba będzie dostosować ćwiczenia do swoich możliwości. Jeśli mamy zbyt dużo zbędnych kilogramów to nie ma, co skakać do góry, bo nasze stawy mogą tego nie wytrzymać. Takim osobom odradza się również bieganie. Jeśli uda nam się trochę schudnąć to jak najbardziej jest to dobre, ale wcześniej trzeba uwiązać.

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego musimy w pierwszej kolejności zrobić wszystko żeby o nie zadbać. Można skontaktować się z terenem personalnym, który będzie mógł dobrać nam taki zestaw ćwiczeń, jaki jest najlepszy. Wtedy ćwiczymy bezpiecznie, ale i skutecznie, co będzie widać po naszej wadze. To nie jest wcale takie drogie, dlatego każdy może sobie na to pozwolić. Chcemy przecież ładnie wyglądać? To, dlatego trzeba będzie znaleźć sposób na to żeby ten cel osiągnąć. Dotyczy to kobiet, mężczyzn, ale coraz częściej również dzieci.

Nasze ćwiczenia

Bez względu na to, jakie wybierzemy ćwiczenia trzeba pamiętać o systematyczności. Mobilizacja i motywacja to jest coś, z czym większość osób ma problemy. Ćwiczymy dzień albo dwa i później dochodzimy do wniosku, że to nie jest dla nas. Niestety jakiekolwiek by to nie byłoby ćwiczenia to łatwo nie będzie. Kryzys przychodzi często na drugi dzień i jeśli go przezwyciężymy to szanse na to, że będzie z nami lepiej są większe. Nigdy nie można się poddawać, bo to oznacza dla nas porażkę.

Ćwiczenia dobieramy w taki sposób żeby nie nabawić się kontuzji. Od razu nie dojdziemy do takiego samego poziomu, jaki mają ludzie ćwiczący od miesięcy czy od lat i trzeba sobie to uświadomić. Jeśli będziemy zbyt dużo ćwiczyć to nasz organizm zacznie się buntować. Wtedy zaczną się poważne problemy i przestoje w ćwiczeniach. Efekt z naszych ćwiczeń będzie wtedy zerowy, dlatego takiego rozwiązania nie warto brać pod uwagę.
Ćwiczymy pomału, ale systematycznie, a wtedy szybko zauważymy, że jest z nami o wiele lepiej. To będzie dla nas impulsem do dalszego działania i pracy nad sobą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here