Zadbaj o bezpieczny powrót dzieci ze szkoły – odblaski, powłoki odblaskowe

0
1852
Zadbaj o bezpieczny powrót dzieci ze szkoły – odblaski, powłoki odblaskowe

Droga do szkoły oraz powrót do domu to codzienność w życiu ucznia. Pokonują te trasy w małych miejscowościach i dużych miastach. Najtrudniej jednak mają dzieci spoza miast, które same wędrują niejednokrotnie pieszo poboczami dróg. Czas codziennych zajęć lekcyjnych i dodatkowych przeciąga się do późnych godzin popołudniowych. Powroty o zmroku wiążą się z niebezpieczeństwem. Trudne warunki, nieoświetlona droga, ciemna odzież, nieuwaga dzieci mogą sprzyjać wypadkom.

Bezpieczny powrót dzieci – to sprawa priorytetowa dla rodziców.

O tym, że noszenie odblasków jest istotnym elementem podnoszącym bezpieczeństwo pieszych, gdy jest słaba widoczność; rano, czy w szare jesienno – zimowe wieczory nie trzeba przekonywać.

Bez względu gdzie poruszają się dzieci – chodnikiem, poboczem czy krawędzią jezdni, na terenie niezabudowanym każde powinno posiadać widoczny odblask.

Chcesz zadbać o ich bezpieczny powrót.

Niezależnie od miejsca zamieszkania należy wpoić dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drogach i przyzwyczaić do noszenia odblasków. Oczywiście przykładem świecą rodzice i nie możemy zapominać, że nasze zachowania i przykłady dzieci obserwują i mogą szybko przejąć. Sami stosujemy i przestrzegamy przepisów, wtedy łatwiej wprowadzimy w życie dzieciom.

Właściwy ubiór dla dziecka, zawierający odblask jest istotnym, by uchronić dzieci przed potrąceniem w pobliżu jezdni.

Zaopatrując je w powłokę odblaskową na odzieży, butach, plecaku, torbie a nawet na elementy roweru, spowodujemy zwiększenie czasu na reakcję kierowcy i ominięcie naszego dziecka na drodze.

Przy pomocy preparatu odblaskowego, można wykreować bezpieczne ubrania, czyli pokryć kurtki, czapki, buty i nawet upiększyć różnymi wzorami (opcja dla pomysłowych i z wyobraźnią).

Każde dziecko może wyglądać inaczej.

Takie nowatorskie odblaski na pewno spodobają się dzieciom. Chętnie będą rozpylać preparat odblaskowy na ubranie i nigdy o nim nie zapomną. Wiadomo, że nawet niewielki odblask znajdujący się na ubraniu, w pewnym stopniu może uratować przed wypadkiem. To o ile więcej może zdziałać tak duża powłoka odblaskowa, widoczna z dalszej odległości, dzięki której kierowca dostrzeże sylwetkę o wiele wcześniej.

Powłoka odblaskowa sprawdzi się podczas codziennych powrotów do domu, czy szkolnych wycieczek poza miasto. Dodatkowo, gdy dziecko dojeżdża rowerem, na jego kask ochronny i elementy roweru (rama, koła) można również nanieść preparat odblaskowy.

Będzie widoczny na jezdni bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne.

Jakiego użyć preparatu odblaskowego – by zadbać o bezpieczeństwo dzieci po zmroku.

Powłoka odblaskowa – LUNAR PRO – podnosi bezpieczeństwo i widoczność dzieci w warunkach złej widoczności.

Lunar Pro jest bezpiecznym dla ludzi preparatem odblaskowym, prostym w stosowaniu, można z niego korzystać w każdym momencie , bez oczekiwania na działanie. Preparat można zakupić np. w sklepie internetowym HadwaoNet.

Wykazuje on wysokie parametry odblasku, w chwili bezpośredniego działania światła zewnętrznego (reflektor samochodowy, latarka). Spray naniesiony na ubranie lub sprzęt w dzień jest niewidoczny. Refleksy odblaskowe uaktywniają się i świecą blaskiem dopiero po zmroku i gdy oświetli je nadjeżdżający pojazd.

Powłokę nanosi się wtedy gdy zachodzi potrzeba, na różnego rodzaju powierzchnie. Nie wpływa na zmianę właściwości materiałów ani ich nie niszczy. Jest odporna na deszcz a moc odblasku zmywa się z ubrania po kilku praniach.

Powłoka odblaskowa jest ciekawym i inspirującym rozwiązaniem, zapewniającym większe pole odblasku i dając pewność dobrej widoczności naszych dzieci przez innych.

Droga do domu, nie zawsze biegnie główną, oświetloną ulicą.

Duża siła odblasku, którą świeci dziecko to bezpieczny jego powrót do domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here