Jak wybrać praktyczną szafkę na buty?

0
2084

Projektowanie wnętrza przedpokoju to niejednokrotnie designerskie wyzwanie. Przedpokój to zazwyczaj niewielka przestrzeń, ale spełniająca bardzo praktyczną rolę. Dzięki tej przestrzeni mamy odpowiednie miejsce do odłożenia między innymi: okrycia wierzchniego, torby, plecaka czy oczywiście butów. W przedpokoju możemy ustawić stojak na parasole, zamontować wieszak na klucze i umieścić szafkę na buty. Szczególnie ten ostatni element wystroju przedpokoju stanowi praktyczną i nieocenioną w wygodzie użytkowania meblarską propozycję. Bez pojemnej i funkcjonalnej szafki na obuwie nie może być mowy o nowoczesnym mieszkaniu, w którym panuje ład i dobry design. Jaką szafkę na buty wybrać, by była ona odpowiednia do naszego metrażu przedpokoju? Które użytkuje się naprawdę wygodnie? Które są wyjątkowo modne i stylowe?

Na szczęście na rynku znajdziemy wiele ofert interesujących szafek na buty, które pomogą urządzić funkcjonalny przedpokoju. Wiele takich propozycji znajdziemy w sklepie internetowym Edinos.pl. Szafka na buty to przede wszystkim synonim komfortu i przy jej wyborze nie powinniśmy o tym zapominać. Ale nie każdy z nas może pozwolić sobie na komfort wstawienia do przedpokoju dużej szafki w typie regału. Na szczęście wiele zgrabnych, niewielkich szafek również spełnia podstawową funkcję – one też są pojemne i praktyczne! Głębokie szuflady czy szerokie półki mogą zapewnić nam wygodę na co dzień i pomóc w uporządkowaniu pierwszej przestrzeni, z którą stykamy się zaraz po wejściu do domu. To bardzo ważne – przedpokój jest niejako wizytówką całego domu. Gdy pierwsze pomieszczenie robi dobre wrażenie to sygnał, że całe mieszkanie jest stylowe, schludne i zadbane. Szafka na buty to naprawdę ważny mebel – warto zatem zrobić krótki przegląd tych funkcjonalnych mebli do przedpokojów. 

Ostatnimi czasy w projektowaniu wnętrz prym wiedzie jasna, a w szczególności biała kolorystyka. O ile w różnorodnych domowych pomieszczeniach może, ale nie musi ona rozświetlać przestrzeń, o tyle w przedpokoju takie rozwiązanie może naprawdę zdziałać cuda. Przedpokój to zazwyczaj niewielka przestrzeń bez okien, które mogłyby to miejsce rozjaśnić i nadać mu pogodnego charakteru. Co zatem taki charakter może nadać? Właśnie biel białej szafki na buty! Tak, białe szafki do przedpokoju to jedno z najlepszych aranżacyjnych rozwiązań współczesnego projektowania wnętrz. Jasna kolorystyka ma ogromną designerską moc – oprócz tego, że przestrzeń rozjaśnia, to jeszcze nadaje jej świeżości, innowacyjnego charakteru i daje efekt „czystości wnętrza”. Biała szafka na buty to mebel uniwersalny, bo niezależnie od wielkości naszego przedpokoju, będzie ona wyglądać w nim nowocześnie oraz będzie dobrze mu służyć. 

Jeśli posiadamy większy przedpokój, świetnym rozwiązaniem do niego będzie szafka na buty w formie regału – z lustrem, wieszakami i półkami na obuwie. To mebel kompleksowy – ultrapraktyczny, a do tego, w szczególności z uwagi na wbudowane lustro, bardzo stylowy. Świetnie sprawdzają się także białe szafki na buty, które posiadają głębokie, wysuwane do góry szuflady. Pomieszczą one wiele par butów, uporządkowując tym samym przedpokój. Zawsze stawiasz na maksymalny komfort? W takim razie postaw na szafkę z wygodnym siedziskiem. Ten mebel pozwala na jakże wygodne zakładanie czy zdejmowanie butów – bo w przedpokoju i w pozycji siedzącej. Siedzisko można potraktować ponadto jako półkę – na torebkę, plecak oraz wszystko to, co chcemy mieć pod ręką, gdy wychodzimy z domu. Niezwykle modnie prezentują się również szafki o wąskich, ale wysokich formach. Ich smukłe kształty dodają przestrzeniom elegancji w nowoczesnym wydaniu. Jak widać – szafek na buty w białym kolorze jest naprawdę spory wybór. Każda z nich pomoże urządzić wygodny i jasny przedpokój, w którym panuje porządek i świetny styl.

Nowoczesna, świeża przestrzeń to na pewno taka, w której kolorystyka została harmonijnie i gustownie dobrana. Często niełatwo jest taką kolorystykę dobrać, w szczególności do małych pomieszczeń przedpokoi. Ale jest na to sposób – jest nim biel! Twoje meble do przedpokoju w białym wydaniu na pewno sprawdzą się aranżacyjnie w stu procentach. Szafka na buty w białym kolorze pięknie rozświetli przestrzeń, nadając jej w pełni modernistycznego i pogodnego charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here