Wymagania i obowiązki w pracy ochroniarza 

0
1167
ochroniarz

Zadaniem ochroniarza jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które przebywają w miejscu gdzie pracuje. Nie są to jedynie sklepy, ale także hotele, imprezy masowe np. koncerty czy też dyskoteki. Co dokładnie należy do obowiązków ochroniarza? Jakie są wymagania i obowiązki spoczywające na barkach ochroniarza? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-ochroniarza/ 

Obowiązki wynikające z pracy ochroniarza

Ochroniarz jest to osoba, która zajmuje się przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa osób i mienia. Przedstawicielami takiego zawodu są osoby dające stałą ochronę ochronę doraźną. Jeżeli dany obiekt jest monitorowany, bądź posiada alarm to jest pod stałą kontrolą ochroniarza, aby mogli dotrzeć do danego miejsca na czas. Firmy ochroniarskie zajmują się bezpieczeństwem osób, budynków, konwojów pieniężnych oraz wartościowego imienia. Potrafią posługiwać się każdym możliwym urządzeniem, które składa się na system alarmowy

Ochroniarze kojarzenie są z typowymi osobami starszymi, które dorabiają sobie do emerytury pracując w centrum handlowym. Takie myślenie jest jednak bardzo mylące. Wielokrotnie przedstawiciele takiego zawodu zajmują się ochroną najważniejszych osób w kraju, świadków, celebrytów, a także nadzorują konwoje pieniężne. Są to więc osoby, których praca jest bardzo ważna i wymaga bardzo dużego zaangażowania i skupienia. Ochroniarze każdego dnia narażają swoje życie po to, aby dbać o bezpieczeństwo innych.

Jakie są wymagania do tego, aby zostać ochroniarzem?

Jeśli Firma, dla której pracujemy nie jest mała, do bycia ochroniarzem nie trzeba wiele. Jednak w przypadku, kiedy chcemy być profesjonalnymi ochroniarzami na licencji, musimy spełniać szereg warunków, do których zalicza się między innymi zdrowie, wysoka sprawność fizyczna, umiejętność zachowania spokoju w sytuacji stresowej, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i analizowania sytuacji pod presją czasu.

Zdolność do rozwiązywania konfliktów również jest niezbędną cechą dobrego ochroniarza. Do tego można dodać też cechy wymienne, ale nie każdy zwraca na nie uwagę. Są to między innymi posiadaniem wysokiej kultury osobistej, odporność na zmęczenie oraz pełna dyspozycyjność. Te dwa ostatnie punkty wiążą się z tym, że praca ochroniarza bardzo często posiada nieregularne ramy czasowe i jest w charakterze zmiennym w systemie 12/48 godzin.

Zobacz też: http://shafiarka.pl/jak-zostac-ochroniarzem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here