Wybierz spieniacz do mleka

0
1237
spieniacz do mleka
fot. pixabay.com

Latte, cappuccino czy latte macchiato są oczywiście związane z pójściem do dobrej kawiarni. Jednak te napoje można z powodzeniem przygotować w domu, aby uprzyjemnić sobie dzień. Co więcej, nie potrzebujemy nawet drogich ekspresów do kawy. Potrzebujesz dobrej jakości kawy i odpowiedniego środka do spieniania mleka. Co wiesz o tym ostatnim przed zakupem?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-spieniacz-do-mleka-wybrac/

Oferta rynkowa

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów spieniaczy do mleka, od najbardziej podstawowych po zaawansowane konstrukcje z dodatkowymi funkcjami. Urządzenia te, niezależnie od ich budowy, działają na tej samej zasadzie.

Denaturacja białka i jednoczesne szybkie napowietrzenie mleka spowoduje powstanie gęstej białej piany. Proces ten wymaga umiarkowanej ilości energii i jest zwykle podgrzewany, chociaż istnieją również modele spieniaczy, które mogą obsługiwać zimne mleko. Jednak ich projekt zakłada, że ​​elementy mechaniczne poruszają się szybciej.

Rodzaje spieniaczy

Ręczny – najprostszy i najtańszy rodzaj spieniacza do mleka. Zwykle zasilane konwencjonalnymi bateriami „palcowymi”. Wykończona specjalną końcówką z owalną sprężyną, która odpowiada za spienienie mleka.

Spieniacze tłokowo – tłokowe nie wymagają do działania źródła zasilania. Są szczelnie zamkniętym pojemnikiem z tłokiem przechodzącym przez pokrywę. Napędzany ręcznie spienia mleko. Zewnętrzny pojemnik nie jest wymagany, ponieważ jest to pojemnik, z którego spienione mleko można wlewać bezpośrednio do kawy.

elektryczna – najbardziej zaawansowany rodzaj dyszy. Może być zasilany bezpośrednio z gniazdka elektrycznego lub z akumulatora. Bardzo dobrze spienia mleko. Wybrane modele oferują dodatkowe funkcje, takie jak przygotowywanie koktajli mlecznych czy spienianie mleka.

Indukcja – działają podobnie jak dysze elektryczne, ale do podgrzewania mleka wykorzystywana jest technologia indukcyjna.

Chociaż spieniacze do mleka są prostymi urządzeniami, ich parametry mogą wpływać na komfort użytkowania w kuchni.

Przeczytaj też: http://shafiarka.pl/mlynek-kawy-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here