Trzy powody, dla których cordyceps chiński to doskonały suplement dla mężczyzn!

0
1489
Trzy powody, dla których cordyceps chiński to doskonały suplement dla mężczyzn

Preparaty o wielokierunkowym działaniu są najbardziej wartościowe. Szukając suplementu diety dla mężczyzn natrafiliśmy właśnie na taki, nieco oryginalny produkt. Mowa o cordycepsie chińskim – grzybie o wysokim potencjalne odżywczym, znanym z dalekich wzgórz Tybetu. Poznajcie trzy powody, dla których cordyceps to doskonały suplement diety dla aktywnych facetów!

Cordyceps chiński ceniony jest jako preparat poprawiający działanie układu immunologicznego oraz aktywnie zwalczający stany zapalne. Jego wzmacniające działanie znane jest na dalekim wschodzie od pokoleń, na rynku suplementów diety zaś właściwości cordycepsu dopiero zyskują na popularności.

Cordyceps – suplement idealny dla sportowców?

Spośród wielu korzystnych właściwości cordycepsu na pierwszym miejscu postanowiliśmy postawić jego wpływ na wydolność organizmu. Sportowcy, szczególnie grupy uprawiające dyscypliny o charakterze aerobowym, zaobserwowali, że przyjmując suplement diety cordyceps poprawiają się ich wyniki. Lepsza wydolność organizmu w trakcie suplementacji ma swoje naukowe uzasadnienie. Jednym ze składników cordycepsu jest kwas nukleinowy o nazwie adenozyna. Jest ona niezbędna do wytworzenia ATP (adenozynotrójfosforanu), który jest głównym nośnikiem energii.

Poprawa wydolności tlenowej jest kluczowa, gdy chcemy poprawić osiągane przez nas wyniki np. w bieganiu długodystansowym, jeździe rowerem czy wspinaczce górskiej. Cordyceps w tabletkach jest zatem zalecany jako wsparcie zróżnicowanej diety dla mężczyzn aktywnych.

Cordyceps a libido?

Suplement diety z cordycepsem wymienia się również wśród naturalnych preparatów na impotencję. Cordyceps ułatwia utlenianie glukozy w procesach fosforylacji oksydacyjnej, jak również usprawnia przepływ krwi przez naczynia krwionośne prącia, co bezpośrednio wpływa na poprawę erekcji i zwiększone libido u mężczyzn. Cordyceps chiński w połączeniu z żeń-szeniem to jedna ze skuteczniejszych form poprawy efektywności w sypialni. Doraźnie, do suplementacji warto dodać również magnez z kompleksem witamin z grupy B, cynk oraz selen.

cordyceps

Foto: Cordyceps sinensis od KenayAG

Cordyceps na zdrowy układ sercowo-naczyniowy?

Regularne przyjmowanie cordycepsu chińskiego może mieć pozytywny wpływ na kondycję naszego układu sercowo-naczyniowego. Zawarte w tym tybetańskim grzybie składniki aktywnie obniżają poziom złego cholesterolu LDL oraz trójglicerydów. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia groźnych chorób wieńcowych oraz zawału serca.

Silne, przeciwutleniające właściwości cordycepsu, obniżają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych w obrębie całego organizmu. Zwalczanie tzw. wolnych rodników przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się. Cordyceps działa także jak środek immunostymulujący, co oznacza, że zwiększa on tolerancję immunologiczną organizmu. Między innymi dlatego cordyceps stał się cenionym wsparciem terapii w walce z chorobami autoimmunologicznymi – zapobiega on wyniszczeniu tkanek oraz wspiera regenerację dotychczas uszkodzonych.

Przeciwwskazania

Cordyceps jest naturalnym suplementem diety. Przed przystąpieniem do regularnego dawkowania, konsultację z lekarzem rodzinnym powinny odbyć kobiety w ciąży, osoby leczące się na choroby autoimmunologiczne oraz przyjmujące leki na dolegliwości związane z zaburzeniami krzepliwości i ciśnienia krwi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here