Jak wrócić do formy po całonocnej imprezie?

0
1276
Jak wrócić do formy po całonocnej imprezie

W popularnej swego czasu piosence Fergie śpiewała: „a little party never killed nobody”. W wolnym tłumaczeniu: „mała imprezka nikogo jeszcze nigdy nie zabiła”. Czego nie da się powiedzieć o poimprezowym poranku. Kac i związane z nim nieprzyjemności bywają naprawdę uciążliwe i czasem uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Jak szybko pozbyć się kaca? Co warto mieć pod ręką, by złagodzić jego symptomy? Oto sposoby na kaca, które nigdy nie zawodzą.

Odśwież się

Ostro zabalowałaś, a teraz – po przebudzeniu – powtarzasz w myślach jak mantrę postanowienie, że już nigdy nie tkniesz alkoholu? Najgorsze, co możesz zrobić, to bezczynnie pozostać w łóżku w oczekiwaniu na rychłą zmianę samopoczucia. Owszem, solidna dawka odpoczynku może pomóc, ale najpierw musisz trochę o siebie zadbać.

Weź spokojny, letni prysznic. W ten sposób zrobisz ogromną przysługę swojej skórze i pozwolisz jej odetchnąć, co w konsekwencji przełoży się na lepsze dotlenienie całego ciała. Po imprezie możesz też zauważyć problem z przesuszoną skórą twarzy i dłoni – otocz je troskliwą opieką i zaaplikuj dobry krem lub balsam nawilżający.

Dobrze Ci zrobi świeże powietrze – warto porządnie przewietrzyć mieszkanie, a także wybrać się na krótki spacer, który orzeźwi umysł i ciało.

​​​​​​​​​​​​​​Weź elektrolity na kaca

Kiedy już troszkę się ogarniesz, czas wypróbować inne sposoby na kaca. Jednym z uciążliwych odczuć typowych dla trudnych poimprezowych poranków okazuje się trudne do zaspokojenia pragnienie, które jest sygnałem że należy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Wbrew pozorom picie dużych ilości zwykłej czystej wody może nie być w tym wypadku wystarczającym rozwiązaniem.

Na odpowiedni poziom nawodnienia organizmu duży wpływ mają bowiem elektrolity. Na kaca bardziej pomogą więc napoje, które zawierają spore stężenie tych substancji, takie jak sok pomidorowy oraz woda wysokozmineralizowana. Warto też zawsze mieć na półce rozpuszczalne w wodzie preparaty zawierające elektrolity – na kaca, ale i w przypadku uczucia zmęczenia, okazują się one naprawdę pomocne. Jednym z takich elektrolitów jest magnez który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Zrób sobie maraton filmowy

Dzień po imprezie to idealny czas na nadrobienie filmowych zaległości. Ułóż się wygodnie w łóżku, popraw poduszkę, zaopatrz się w butelkę wody i włącz ulubioną platformę filmową. Nie sil się na ambitne kino niezależne. Dzisiaj bez wyrzutów sumienia możesz sobie pozwolić na lekką komedię, sitcom lub film akcji. Nie chce ci się nawet włączać komputera i jedyny wysiłek, jaki jesteś w stanie wykonać, to sięgnięcie po pilota? Na kablówce na pewno lecą powtórki starych dobrych Przyjaciół.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here