Rola muzyki w naszym życiu

0
1544
Rola muzyki w naszym życiu

Muzyka towarzyszy nam każdego dnia.

W Polsce słucha się (w mniejszym bądź większym stopniu) każdego rodzaju muzyki. Czy to na koncertach, zabawach, imprezach czy choćby w radiu, w pracy. Jednak czy jakiś dany gatunek wiedzie prym? Jaki gust mają Polacy w kwestii dźwięku?

Zobaczcie sami:

Jakiej muzyki najchętniej słuchają Polacy?

Gust muzyczny Polaków jest bardzo różnorodny. Niezależnie od wieku Polacy słuchają muzyki klasycznej, ale również rocka czy hip-hop’u (choć tu wiadomo, w tym gatunku muzycznym raczej nie ma fanów „w podeszłym wieku” – ciekawe czemu?).

W przeprowadzonych badaniach, jasno widać, jaki jest gust Polaków.

Choć ogromnym zaskoczeniem, może być dla Was to, że w Polsce jest najwięcej fanów… disco polo (bo aż 63%). Nie mówimy tutaj o tym, że słuchają jej każdego dnia i jeżdżą na wszystkie disco koncerty… ale sami przyznajcie…

„Nie, ja nie słucham disco, fuj!” – po czym kiedy tylko w radiu usłyszysz hit „Jesteś szalona” potrafisz zaśpiewać go w całości – z pamięci… 🙂

Oczywiście Disco Polo króluje na wsiach (80%) w miastach to zaledwie (32%).

Badanie wykazało jeszcze jeden dość… zaskakujący fakt. Ci, którzy słuchają disco Polo częściej od pozostałych deklarują, że są dumni z tego iż są Polakami.

Poza disco Polo, Polacy najchętniej słuchają popu i rocka – muzyka poważna już dawno odeszła w kąt (można ją znaleźć w zbiorach osób po 50-tym roku życia). Szkoda…

86% – tylu badanych Polaków przyznało, że słucha muzyki każdego dnia – gdzie popadnie, podczas zakupów, spacerów, joggingu, na siłowni, w pracy, w domu…

 

Przy czym bawimy się na imprezach ?

 

Oczywiście przy Polskich hitach, a jak na Polaka przystało… Im więcej procentów, tym więcej się śpiewa i tańczy. Wesela, imprezy ze znajomymi, domówki, urodziny, dyskoteki – wszędzie znajdą się fani różnego rodzaju muzyki – od disco Polo po… – no dobra, może na dyskotece fana metalu nie znajdziemy. Okej. Pomijając „metala” na dyskotece znajdziemy fana każdej muzyki. Organizatorzy imprez doskonale o tym wiedzą, dlatego dostosowują muzykę pod każdego klienta. Starają się by z głośników dobiegała muzyka z każdego rodzaju muzyki – by klienci – wszyscy – dobrze się bawili.

 

Skąd mam wiedzieć, co jest „na czasie” ?”

 

Żeby być „na czasie” z obecnymi hitami, płytami, piosenkarkami i piosenkarzami wystarczy włączyć radio – obojętnie jaką stację. Na każdej bowiem, usłyszycie to samo. Rozgłośnie radiowe wręcz prześcigają się, która z nich będzie puszczała najwięcej, aktualnych hitów. Dla nas niestety nie jest to odpowiednie rozwiązanie – bo wkurzamy się „jeżdżąc” po stacjach, że na każdej słyszymy wielkie „hity” i słuchamy wkoło tego samego i to przez kilka dni.

 

Przejrzyjcie też internet – w najnowszych wiadomościach, reklamach, spotach – też znajdziecie hity, które są aktualnie na najwyższych miejscach na listach przebojów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here