Przeszczep włosów – pozbądź się wstydliwego problemu

0
1910
Przeszczep włosów

Coraz więcej kobiet i mężczyzn cierpi na łysienie androgeniczne, za które w dużej mierze odpowiadają geny. Jednak tak naprawdę nie ma żadnej skutecznej metody leczenia, gdyż wszelkiego rodzaju kosmetyki czy maści są stratą pieniędzy, podobnie jak farmakologia. Jedyną skuteczną metodą jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów – do kogo jest dedykowany?

Na przeszczep włosów mogą zdecydować się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od wieku. Dedykowany jest także dla osób, które utraciły owłosienie na skutek wypadku, blizn czy też przyjmowania lekarstw. Jednak, aby móc się na niego zdecydować należy przejść specjalistyczne badania. Nie można być także obciążonym żadną chorobą ani przyjmować lekarstw, które rozrzedzają krew czy też powodują kłopoty z jej krzepliwością.

Lekarz od włosów na pierwszej wizycie oceni stan zdrowia pacjenta i dopiero po akceptacji wyników badań może zakwalifikować go do przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów – metody, na które można się zdecydować

Jest wiele metod przeszczepu włosów. Wybór najlepszej zależy od etapu, na którym znajduje się łysienie. Jednym z najpopularniejszych jest metoda STRIP podczas której lekarz wycina ze skóry głowy pacjenta wąski pasek. Następnie zszywa odcinek przez co blizna jest niemal niewidoczna. Wycinek dzielony jest na mniejsze grafty, dzięki czemu bardzo szybko można przeprowadzić rekonstrukcję. Często stosowana jest także metoda FUE, gdzie pojedyncze mieszki włosowe pobierane są metalowym sztancem. Jednak tutaj lekarz od włosów musi być bardzo precyzyjny, aby nie uszkodzić mieszków włosowych. Dlatego alternatywą jest metoda S.A.F.E.R, gdzie włoski pobiera się przy użyciu podciśnienia. Gdy mężczyzna nie dysponuje włosami dawczymi stosuje się transplantację BHT, czyli włoski pobiera się z innych owłosionych części ciała. Najczęściej jest to klatka piersiowa, pachy czy kończyny dolne. Jednak wadą jest to, że takie włosy niewątpliwie mogą się różnić.

Przeszczep włosów cena – jaki jest przedział i od czego zależy?

Przeszczep włosów cena zależy od metody, jednak waha się w przedziale od 3,5 do 10 tys. zł, co i tak jest stosunkowo tanio, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku np. Wielkiej Brytanii ceny mogą być 4 krotnie wyższe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here