Przeciążenie kręgosłupa – częsty powód bólu głowy i okolic serca

0
1743
przeciążenia kręgosłupa

Objawy, jakie towarzyszą przeciążeniu kręgosłupa, bardzo często dotykają nas w codziennym życiu, chociaż często wcale nie zdajemy sobie z tego faktu sprawy. Nabawić się tego schorzenia możemy poprzez długotrwałe siedzenie przed komputerem bez zmiany pozycji, ale także poprzez nieprawidłowe podnoszenie ciężkich przedmiotów, na przykład zakupów lub nieumiejętne podnoszenie ciężarów na siłowni. Jeśli do tego nękają się bóle głowy oraz bole zlokalizowane w okolicach serca,

Problem tkwi w naszym stylu życia

Obecnie prowadzony przez większość osób głównie siedzący tryb życia, uwzgledniający zdecydowanie zbyt małe porcje ruchu na świeżym powietrzu powodują różnego rodzaju problemy z kręgosłupem. Dzisiaj dotykają one nie tylko osoby dorosłe i spracowane, ale bardzo często również osoby młode, które prowadzą siedzący, typowo biurowy tryb życia. Co ważne, nasz kręgosłup daje o sobie znać nie tylko boleściami zlokalizowanymi centralnie w nim, ale również w zlokalizowanym w okolicach serca, a także pojawiającym się drętwieniem rąk czy gorszym wzrokiem, a nawet bólami czy zawrotami głowy. Kondycja kręgosłupa uzależniona jest od takich czynników, jak regularne ćwiczenia czy wzmacnianie mięśni. Jeśli tego zabraknie, nasze samopoczucie z dnia na dzień będzie się jedynie pogarszać. A trzeba o nim pamiętać i o niego dbać, ponieważ nie tylko utrzymuje naszą sylwetkę oraz głowę w pionie, ale pozwala wykonywać nasze codzienne obowiązki. Każde schylanie głowy jest sporym obciążeniem szczególnie dla szyjnego odcinka kręgosłupa, szczególnie delikatnego oraz podatnego na różnego rodzaju nieprzyjemne dolegliwości. Rozwojowi tych dolegliwości sprzyja oczywiście również stres czy zmęczenie i brak snu.

jak sobie poradzić z przeciążeniem kręgosłupa

Jakie są najczęstsze dolegliwości związane z kręgosłupem

Jak już wspominaliśmy, ból kręgosłupa związany jest nie tylko z nim samym, ponieważ może oddziaływać również na inne części naszego ciała, nie zawsze również jesteśmy w stanie odpowiednio zinterpretować ból, który pojawia się w naszym ciele. Nie zawsze musi być to dolegliwość bólowa zlokalizowana w krzyżu, karku, ramionach czy w szyi, często może być powtarzającym się bólem miejsca sporo oddalonego od samego kręgosłupa. Zwykle tez pojawiają się w bardzo ściśle określonych momentach, takich jak długotrwała praca fizyczna w jednej pozycji, na przykład podczas porządkowania ogródka, czy podczas pisania na komputerze czy nawet stania przy zlewie lub desce do prasowania. Oznacza to najczęściej zbyt intensywne napięcie określonych grup mięśni i zwykle towarzyszą im również inne, dodatkowe dolegliwości, takie jak drętwienie kończyn, przeczulica skóry w okolicach pleców, albo na przykład na głowie, kręci nam się nagle w głowie, chociaż nie ma ku temu żadnych wyraźnych powodów, a czasem również nie dzieje się nic poza dziwnymi mroczkami przebiegającymi od czasu do czasu przed oczami. Po rodzaju bólu można zorientować się, jaka część naszego kręgosłupa jest przeciążona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here