Prezent pełen emocji

0
1402
Prezent pełen emocji

Wraz ze zbliżaniem się terminu urodzin bliskiej osoby wytężamy umysł próbując wymyślić najlepszy prezent jaki możemy podarować. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się ekstremalne prezenty, czyli vouchery na sporty ekstremalne. Najczęściej jest to skok na bungee lub skoki tandemowe ze spadochronem.

Zalety takiego prezentu

Jedną z najbardziej pozytywnych stron zdecydowania się na taki prezent jest to, że taki skok uczyni dzień urodzin tym niezapomnianym dniem. Kolejną zaletą ekstremalnego prezentu jest to, że często ludzie skrycie pragną przeżyć takie emocje. Prezent jest kosztowny, więc warto zdecydować się na jego zakup w kilka osób, ponieważ warto obdarować solenizanta jednym dużym prezentem niż kilkoma o niskiej wartości emocjonalnej dla osoby obdarowanej.

Ekstremalny prezent na pewno będzie długo wspominany, a dodatkowo nagranie skoku, które często jest w ofercie będzie niesamowitą pamiątką tego dnia. Warto zakupić dla swojego przyjaciela taki skok i spełnić jego marzenie.

Skoki tandemowe jako prezent

Skoki tandemowe będą świetnym prezentem, ponieważ to właśnie do nich nie jest wymagany żaden specjalny kurs, lecz wystarczy krótkie przeszkolenie, trwające do 15 minut, przez instruktora, który będzie obecny podczas skoku. Do skoku nie są również wymagane żadne badania lekarskie, oraz pasażer nie musi płacić ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody osobom trzecim w związku z wykonywaniem skoku spadochronowego. Pamiątką tego niematerialnego prezentu jest film lub fotorelacja, która powstała w czasie skoku i zazwyczaj jest ona w ofercie skoku lub jest dostępna za niewielką opłatą.

Środki bezpieczeństwa w czasie skoku

Skoki spadochronowe, jak każdy inny sport ekstremalny posiadają ryzyko niebezpieczeństwa i niepowodzenia. Firmy oferujące skoki tandemowe muszą zapewnić najlepszy, certyfikowany sprzęt oraz doświadczoną kadrę. Zazwyczaj jest to przycięcie osoby skaczącej atestowanymi pasami o dopuszczalnym ciężarze do kilku ton oraz skok z doświadczonym skoczkiem, który został przeszkolony na wystąpienie wszelkich komplikacji. Skok odbywa się w specjalnym spadochronie, którego konstrukcja posiada dwa spadochrony oraz mechanizm otwierający je na bezpiecznej wysokości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here