Ponadczasowa biel

0
1956

Aby stworzyć wnętrze, które będzie eleganckie, czyste i proste w wystroju nie możemy zapomnieć o bieli. Kolor biały kojarzy nam się z subtelnością i niewinnością. Dodając kolorowe akcenty o różnej fakturze nadamy odpowiedni charakter i styl pomieszczaniu.

Aktualnie wiele domów i mieszkań stylizuje się w jasnych kolorach. Wyjątkowo popularnym kolorem stał się ostatnio kolor biały i obecnie króluje na salonach. Z pewnością biel nie wyjdzie z mody przez kilkanaście kolejnych lat i będzie zawsze elegancka i ponadczasowa.
Na rynku mamy do wyboru różne barwy tego koloru. Aż trudno uwierzyć, że pełna paleta bieli może występować w kilkunastu odcieniach. Wyjątkowo dobrze biel prezentuje się w zestawieniu z małymi akcentami kolorystycznymi, co ładnie i estetycznie eksponuje wnętrza.
Kolor biały pięknie komponuje się także z drewnem. Drewno zawsze będzie na czasie a wiele odmian i gatunków drewna pozwala nam na różne możliwości aranżacji każdego wnętrza.

Należy również pamiętać, że jasne kolory powiększają i rozjaśniają przestrzeń, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń. Jednak największym uznaniem cieszą się białe meble kuchenne, najczęściej wykorzystywane w stylu skandynawskim. Mimo tego białe fronty pasują do wielu kompozycji, zarówno do mebli kuchennych jak i do przedpokoju czy łazienki. Aktualnie można zetknąć się z mieszkaniami, gdzie kolorem dominującym we wszystkich pomieszczeniach jest właśnie kolor biały.

Cechą charakterystyczną bieli jest to, że będzie pasowała do wszystkiego i może okazać się dla nas rozwiązaniem uniwersalnym. Jeżeli zapragniemy odświeżyć nasze cztery kąty wystarczy wymienić same dodatki a z pewnością białe meble będą nadal pasowały. Nie będzie także problemu z przemalowaniem ścian na dowolny kolor czy też wymianą armatury na nową.

Z biegiem czasu, gdy białe meble nam się opatrzą możemy dokonać małej metamorfozy samych mebli. Możemy samodzielnie je odnowić, niekoniecznie dużym nakładem gotówki czy pracy.

Własnoręczne odnawianie mebli stało się ostatnio bardzo modne i może okazać się świetną zabawą. Dostępność różnego rodzaju farb w szerokiej gamie kolorów do tworzywa, lakierowanego drewna, metalu, ceramiki a nawet szkła pozwoli nam na przemalowanie każdej komody czy szafki.

mebli kuchennych

Możemy także wymienić uchwyty, zmienić fakturę mebli albo zamontować dodatkowe elementy dekoracyjne. Zasób materiałów i surowców jaki obecnie jest dostępny na rynku jest bardzo pokaźny. Na dzień dzisiejszy firmy prześcigają się w coraz to bardziej wymyślnych elementach dekoracyjnych. Wystarczy zmienić same uchwyty a styl w jakim chcemy urządzić kuchnię lub salon będzie odświeżony.

Pamiętajmy, że nasze domowe podwórko to coś, czego autorami jesteśmy my sami i mamy możliwość stworzenia czegoś niepowtarzalnego. W łatwy i szybki sposób możemy całkowicie odmienić wnętrza naszego domu tak, aby czuć się w nich jak u siebie w domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here