Piękne wakacje

0
1603
Piękne wakacje

Wielu ludzi zastanawia się gdzie pojechać na wczasy, by nie zmarnować wolnego czasu a wspomnienia pozostały na wiele lat. Jeżeli pod uwagę brane są atrakcje oraz niewysoka cena wakacji dobrym rozwiązaniem będą wczasy w Bułgarii.

Bułgaria to piękny kraj, pełen atrakcji. Każdy podróżnik i kuracjusz znajdzie tam coś dla siebie. W internecie oraz większości biur turystycznych znajdziemy setki ofert wakacji w Bułgarii. Większość z nich pisanych jest w cukierkowym tonie, firmy zachwalają swoje oferty i idealizują miejsca, w które klient ma się udać. Prawda okazuje się czasem inna – wielu ludzi przebywa potem cały okres wczasowy w jednym hotelu nie robiąc nic ciekawego. Warto więc poznać wszystkie główne atrakcje Bułgarii wcześniej a następnie sprawdzić w ofercie biura turystycznego czy dana oferta zawiera te miejsca. Poniżej przedstawiony został spis najważniejszych atrakcji Bułgarii, które każdy odwiedzający powinien zobaczyć i odwiedzić.
Pierwszą podstawową atrakcją tego kraju jest piękne wybrzeże Morza Czarnego pełne plaż, luksusowych kurortów oraz pięknych krajobrazów. Najpopularniejszym z kurortów jest bez wątpienia Słoneczny Brzeg, który znajduje się w odległości trzydziestu pięciu kilometrów od miasta Burgas.
W Słonecznym Brzegu znajduje się kompleks sześciuset luksusowych hoteli i ośrodków wypoczynkowych oraz czterystu różnej wielkości restauracji. Przepiękne rozłożyste plaże oraz błękitna laguna ciepłego morza są idealnym miejscem na wypoczynek. Każdy podróżny powinien choć dzień spędzić opalając się na nadmorskiej plaży i korzystając z uroków licznych spa poddać się zabiegom pielęgnacyjnym.
Nie zawodzą również bułgarskie góry. Jednym z bardziej znanych kompleksów narciarskich południowej Europy jest Witosza. Ten masyw górski znajdujący się na obrzeżach Sofii z najwyższym punktem – Czarnym Wierchem wznoszącym się na wysokość 2290 metrów nad poziomem morza jest symbolem gór Bułgarskich. W pewnej odległości poza obszarem ochrony przyrodniczej znajdują się liczne ośrodki narciarskie, skocznie, hotele, restauracje oraz schroniska turystyczne. Poważną atrakcją turystyczną są też przepiękne krajobrazy tworzące malowniczą panoramę. Cały obszar okolicy masywu Witosza objęto ochroną w ramach Parku Narodowego Witosza.
Innym znanym ośrodkiem wypoczynkowym położonym w górach bułgarskich jest Borowec. Znajduje się on w korzystnym położeniu dziesięciu kilometrów od miasta Samokowa oraz siedemdziesiąt trzech kilometrów od Sofii. W Borowcu znajduje się kurort narciarski wraz z bazą sportów zimowych. Na tych obiektach w 1993 roku odbyły się mistrzostwa świata w biathlonie a kilka lat wcześnie konkursy pucharu świata w narciarstwie alpejskim.
Ważną atrakcją którą trzeba odwiedzić podczas wczasów w Bułgarii jest stolica państwa – Sofia. W tym mieście warto przede wszystkim zwiedzić zabytki związane z przeszłością kraju jak średniowieczna Cerkiew Bojańska czy Most Orłów.

Przed wyjazdem do opisywanego kraju warto też odwiedzić strony internetowe pod hasłem bułgaria – wczasy by dowiedzieć się więcej o kosztach, trasach przejazdu oraz szczegółach dotyczących noclegów.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here