Grecja – wycieczki po kolebce europejskiej kultury

0
1314
Grecja - wycieczki po kolebce europejskiej kultury

Grecja – wycieczki do tego kraju można odbywać całe życie, gdyż jest to bardzo różnorodne miejsce. Dostarcza możliwości odpoczynku relaksacyjnego i aktywnego. Można zażyć kąpieli słonecznych, ale również zapoznać się z bogactwem kulturowym tego kraju, które przecież jest kolebką kultury i myśli europejskiej. Grecja – wycieczki odbywają się między innymi do Delf. Jest to miejsce pełne cudownych zabytków. Jest to również piaskownica dla archeologów. Na wyobraźnię działa Święty Krąg z wyrocznią w Świątyni Apollina. Prócz świątnii w Delfach należy odwiedzić również Źródła Kastalskie wraz z Marmarią. Zabytki w Delfach przetrwały do dnia dzisiejszego, choć pamiętają burzliwe i trudne czasy i pod względem historii ludzkości i pod względem historii naturalnej. Przetrwały między innymi trzęsienie ziemi.

Grecja – wycieczki zazwyczaj zaczynają się od odwiedzenia stolicy Grecji – Aten. Turyści najchętniej odwiedzają ateński Akropol. Dla niektórych to miejsce jest rozczarowaniem, gdyż od najmłodszych lat zapoznaje się dzieci z historią tego niezwykłego miejsca. Stan w jakim się dziś znajduje nie przystaje do wyobrażeń, jakie często nawarstwiły się w głowie. Dla innych miejsce to wciąż ma swój czar. Propyleje to budowla, która była wzorem dla innych tego typu budynków w Grecji. Partenon został ozdobiony przez Fidiasza.
Grecja – wycieczki nie odbywają się bez wizyty w Delfach i Atenach, jednak nie należy zapominać, że jest wiele innych atrakcji, które dla niektórych mogą być nawet ciekawsze niż wyżej wymienione, jak chociażby Meteory. Zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Znajdują się w Tesalii. Ich złote czasy przypadają na XV i XVI wiek. Na ich szczytach znajdowało się 24 malowniczych monastyrów. Obecnie turyści mogą zwiedzać 6 monastyrów, w których przebywają mnisi i mniszki.
Grecja – wycieczki odbywają się także na półwysep Athos, który zwie się Świętą Górą. Co ciekawe, większa część półwyspu jest w posiadaniu autonomicznego państwa mnichów prawosławnych – Republiki Teokratycznej. Na jej teren nie mogą wstępować kobiety. Co ciekawe, a nawet szokujące, nie mogą też na nią wstępować samice zwierząt domowych. W miejscu tym znajduje się wiele wspaniałych mostów, kapliczek, wąwozów i wodospadów, które można zobaczyć po otrzymaniu specjalnej przepustki.
Kolejnym ciekawym miejscem, które nie jest tak znane jak Akropol czy ateński lub Delfy, ale równie warte odwiedzenia, jest wąwóz Vikos. Znajduje się w tej części kraju, którą wie się Epirem. Jest to najbardziej górzysta strefa kraju. Niektórzy uważają, że jest o najpiękniejszy kanion na całym świecie. Na wielkich skalistych ścianach żyje sobie bujna roślinność. Tworzy to baśniową atmosferę. Przejście kanionu może zająć kilka godzin i dobrze jest wziąć ze sobą kilka butelek wody, bo jak wiadomo wędrówki męczą, trzeba uzupełniać płyny. Ponadto Grecja to kraj, gdzie jest bardzo gorąco. Kilka butelek wody podczas tak długiego spaceru z pewnością nie będzie długo ciążyć w turystycznym zielonym plecaczku.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here