Panel ogrodzeniowy drewniany – jak się go montuje i ile kosztuje?

0
3303
Panele ogrodzeniowe drewniane

Panele ogrodowe charakteryzują się dziś najwyższą jakością wykonania oraz stylowym wyglądem. Ładne ogrodzenia to obecnie atut nowoczesnych domów. Wszystkim nam  bardzo zależy przede wszystkim na estetycznym wyglądzie naszej posesji. Jeśli zdecydujemy się na panel ogrodzeniowy to możemy być pewni, że nasze ogrodzenie będzie eleganckie, a jego koszt nie będzie wysoki. Musimy wiedzieć, że nawet bardzo dobry jakościowy materiał z którego jest wykonany nie jest drogi. Ze względu na swoją bardzo wysoką trwałość i sztywność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne świetnie sprawdza się również jako zabezpieczenie terenu  przed dzikimi zwierzętami. Dodatkowo zaletą ich jest to, że w porównaniu z innymi rodzajami ogrodzeń ogrodzenia panelowe są lżejsze, znacznie tańsze i uniwersalne oraz estetyczne.

panel ogrodzeniowy drewniany sprawdzi się znakomicie

Szacowanie kosztów

Jeśli decydujemy się na panel ogrodowy warto jest na stronach jego producentów dowiedzieć się jak najwięcej o takim rodzaju ogrodzenia. Najważniejszymi informacjami, które powinniśmy posiadać są: czy takie ogrodzenie wymaga wykonania podmurówki (jeśli tak to jakiego rodzaju) oraz jaki posiadamy rodzaj gruntu. Natomiast jeśli chodzi o panel ogrodzeniowy drewniany to jego cena jest zróżnicowana. Od jego ceny zależy głównie rodzaj drewna na jaki się zdecydujemy. . Najtrwalszy, ale jednocześnie najdroższy panele ogrodzeniowy jest ten wykonany z drewna dębowego.  Tańszym a jednocześnie najczęściej stosowanym jest drewno sosnowe lub modrzewiowe. Chociaż  panele te wykonuje się również z  drewna jesionowego czy świerkowego. Najmniej trwałym drewnem jest , drewno brzozowe oraz drewno lipowe. Każde drewno bez znaczenia jakie wybierzemy  rodzaj powinno zostać zaimpregnowane odpowiednimi środkami. Musimy ochronić je przed owadami, grzybami czy warunkami atmosferycznymi. Takie impregnowanie koniecznie trzeba powtarzać co kilka lat przynajmniej co trzy lata.

Jak wygląda montaż drewnianego, panelowego ogrodzenia?

Zazwyczaj panele ogrodzeniowe z drewna nie potrzebują podmurówki. Warto jednak zapoznać się z podłożem jakie posiadamy w miejscu  ułożenia takiego ogrodzenia. Jeśli już ustalimy możemy zając się montażem. Jest on przede wszystkim bardzo prosty i można go wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalistów czy fachowców. Oczywiście do montażu nie wystarcza tylko panele będziemy również potrzebować : słupków, szpiców metalowych, łączników wraz z wkrętami, oraz odpowiednich wkrętów. Panele ogrodzeniowe drewniane osadza się w słupkach, a dokładnie w szpicach. Montaż takich paneli jest bardzo łatwy i nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. Dodatkowo tego rodzaju ogrodzenie jest bardzo tanie, a producenci oferują nam bardzo duży wybór takich panelów. Dzięki temu każdy klient na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here