Nowoczesne implanty – jakie wybrać i dlaczego

0
2268
implant

Protezy zębowe składają się z podeszłym wiekiem, natomiast bardzo często zdarza się, że również młodzi ludzi mają braki w uzębieniu. Strata zęba przyczynia się do powstawania kompleksów i wpływa na komfort życia, i nie warto czekać z wizytą u protetyka. Implanty stomatologiczne to coraz popularniejszy metoda na odbudowę utraconego uzębienia. W gabinetach dentystycznych cieszy się przeróżnego rodzaju wszczepy, w tym także krótkie implanty. Czym są krótkie implanty, do czego są i jak można je wykorzystywać?

Nowoczesne formy

Leczenie protetyczne dotyczy wbrew pozorom całkiem sporej grupy osób – nie tylko tychże starych. Strata pojedynczych zębów wcale nie należy do rzadkości i z oczywistych względów sprawia, że czujemy się niekomfortowo, nabywamy kompleksów, wstydzimy się uśmiechać w towarzystwie, a luźna proteza powszechnie sprawia ucisk podczas jedzenia. Wyjściem tego typie problemów są implanty, które wyglądają jak naturalne zęby, oraz ze względu na fakt, że mocuje się je do kości na stałe, zapewniają pełną stabilność. Wszystko to sprawia, że pacjent dzięki implantom nie ma najmniejszych problemów z wyraźną wymową, jedzeniem, czy niskim poczuciem pewności siebie. Zależnie od potrzeb lekarz wykona licówki, korony lub mosty.

co po wyrwaniu zęba - implant czy proteza

To nie tylko kwestia estetyki

Chociaż potrafiło się wydawać, że braki w uzębieniu to szczególnie kwestia wyglądu, w rzeczywistości zwlekanie z wizytą u protetyka nosi zdecydowanie poważniejsze konsekwencje, aniżeli mało atrakcyjny uśmiech. Kłopotem jest strata chociażby jednego zęba, a gdy tego sposobie nie uzupełnimy, otaczająca go kość zacznie się zapadać i zanikać. W rezultacie sąsiadujące zęby potrafią kierować się w celu luki, co sprawia trudności w dokładnym doczyszczeniu zębów, oraz w końcu doprowadza do rozwoju chorób przyzębia. Podobnie dzieje się w przypadku, jak w rezultacie choroby czy urazu straciliśmy parę zębów – w takich sprawach ryzyko utraty następnych jest niezmiernie istotne więc także im szybciej udamy się do specjalisty protetyka, tym lepiej.

Na czym zatem polega?

Implant stomatologiczny umieszczany jest w kości żuchwy czy szczęki i jest normę dla korony, mostu lub protezy. W przeciwieństwie do innych metod wyjście to nie maskuje braków w uzębieniu, a odtwarza je. Całość daje bardzo naturalny efekt wizualny, a także zapewnia pełną funkcjonalność „sztucznych zębów”. Poza tym warto wspomnieć, że są one bardzo trwałe i powszechnie wtórują pacjentowi do końca życia, o ile dobrze o niego dba. Chociaż potrafiło się wydawać, że implanty potrzebują specjalnego traktowania, w rzeczywistości wystarczy standardowa higiena jamy ustnej, i to szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną, wizyty kontrolne u stomatologa dwa razy w roku i systematyczne usuwania kamienia nazębnego. Zaniechanie higieny jamy ustnej prowadzi do przewlekłego zapalenia dziąseł, którego konsekwencją jest zanik kości. Taka metoda może spowodować, że implant zostanie odsłonięty, więc warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu zębów i wizytach u dentysty. Nie musi to za mnóstwo wysiłku, a zapewni trwałość „nowych” zębów, które wyglądają jak naturalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here