Niezwykle praktyczne studia

0
1348
Niezwykle praktyczne studia

Warto poszerzać umiejętności. Zawsze i wszędzie. Bo należy zawsze iść do przodu – kto zostaje w tyle, tak naprawdę cofa się. A jeszcze lepiej poszerzać umiejętności w zgodzie z aktualnymi wymogami, które stawia przed tobą rynek pracy. A dobrym sposobem na takie poszerzenie wiedzy i umiejętności są bardzo często studia podyplomowe. A skoro już o studiach dyplomowych mowa, to trzeba je wybrać mądrze. Z głową. Najlepiej takie, które nie tylko będą atrakcyjnym dodatkiem do CV, ale dadzą ci konkretną wiedzę. Dobrym wyborem mogą być studia na kierunku handlu zagranicznego w praktyce. Studia te to niewątpliwy zastrzyk niezwykle ciekawej i przydatnej wiedzy na temat międzynarodowego zarządzania firmami oraz specyfiki rozmaitych rynków zagranicznych.

Jak wyglądają studia na kierunku handlu zagranicznego w praktyce? Po pierwsze, trwają one dwa semestry – jak to często bywa w przypadku studiów podyplomowych – i mają charakter praktyczny. Zresztą, jak sama nazwa wskazuje. Nie licz zatem na żmudne zajęcia czysto teoretyczne, bo jako student handlu zagranicznego w praktyce będziesz zdobywał wiedzę i umiejętności podczas niezwykle ciekawych zajęć warsztatowych. Studia te obfitują w wiele naprawdę pasjonujących zagadnień, takich jak ekonomia, marketing międzynarodowy, prawo handlowe, przeprowadzanie transakcji handlowych, mechanizmy funkcjonowania rynków międzynarodowych oraz opracowanie analiz finansowych. Studia na kierunku handlu zagranicznego w praktyce pomogą ci także w uzyskaniu wskazówek, jak uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Studia na kierunku handlu zagranicznego w praktyce przeznaczone są zarówno dla tych, którzy pracują w branży handlowej i chcą poszerzyć swoje kompetencje oraz dla tych, którzy myślą o rozpoczęciu zupełnie nowego etapu w życiu. Studia podyplomowe na tym kierunku ułatwią ci z pewnością podjęcie pracy w międzynarodowych korporacjach oraz we wszelkiego typu firmach, współpracujących z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Możliwości zatrudnienia jest znacznie więcej – obejmują one także wszelkie przedsiębiorstwa, myślące o ekspansji na zagraniczne rynki.

Studia podyplomowe z handlu zagranicznego wręcz kuszą ogromem wiedzy i kompetencji, jakie można tam nabyć. A znajdzie się wśród nich przeprowadzanie analiz finansowych oraz strategicznych, znajomość zagadnień dotyczących działań marketingowych na arenie międzynarodowej, pozyskiwanie dodatkowych funduszy z Unii Europejskiej, rozumienie przebiegu procesu transakcji handlowych na rynku międzynarodowym a także znajomość prawa handlowego oraz mechanizmów funkcjonowania różnych rynków. Po ich ukończeniu nie będziesz miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia jako pracownik przedsiębiorstw usługowo-handlowych oraz międzynarodowych korporacji. Będziesz też wiedział, jak założyć własną działalność gospodarczą.

Studia podyplomowe na kierunku handlu zagranicznego w praktyce możesz realizować w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Uniwersytetach – Gdańskim i Łódzkim oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Na pewno to nie jedyne uczelnie, oferujące takie studia. Ale to już musisz sprawdzić sam – pod hasłem „handel zagraniczny studia”.

inwestycyjnawolnosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here