Oryginalne dodatki to kropka nad i w wystroju mieszkania. To właśnie te – z pozoru nieistotne detale – decydują o tym, jaki charakter zyska wnętrze. Modne obrazy na ścianę pozwolą poznać pasje domowników, przywołać miłe wspomnienia lub zaprezentować ich niebanalny gust. Jakie obrazy ścienne wybrać, by w salonie, gabinecie lub sypialni zapanował wyjątkowy klimat?

Obrazy ścienne do sypialni – ukojenie przed snem

Wybierając obraz na ścianę do sypialni, warto poszukać czegoś, co ukoi przed snem, a jednocześnie, tuż po przebudzeniu, wprowadzi w pozytywny nastrój na cały dzień. Idąc tym tropem, można śmiało uznać, że w sypialni doskonale sprawdzą się pejzaże, motywy roślinne i martwa natura. Dodatkowo, warto zadbać o to, by obrazy ścienne były utrzymane w łagodnych, stonowanych barwach. Nienachalna kolorystyka pomoże wyciszyć się przed snem. Oryginalny pomysł na obraz na ścianę sypialni to.. nagi akt. Jeśli komuś podoba się ten rodzaj sztuki, sypialnia będzie dla niego idealnym miejscem. Wszystko dlatego, że to pomieszczenie, do którego goście z reguły nie zaglądają, dlatego w kwestii dodatków, można sięgnąć po nieco odważniejsze propozycje, niż np. w przypadku salonu.

Obrazy ścienne do sypialni

Obrazy na kuchenną ścianę – jakie wybrać?

Urządzając kuchnię większość osób dba o to, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zagospodarować na niej niezbędne urządzenia, blaty i szafki. Niestety, niektórzy zapominają przy tym o zadbaniu o odpowiednie dekoracje, które również w kuchni są niezwykle istotne. Warto wygospodarować, choćby niewielką przestrzeń na ścianie i umieścić tam obraz na płótnie. W kuchni szczególnie sprawdzą się motywy kwiatowe lub zielarskie, a także wszelkie nawiązania do jedzenia. Te ostatnie, już po przekroczeniu progu pomieszczenia, pozwolą poczuć specyficzną, kuchenną atmosferę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w kuchni zawisły modne obrazy na ścianę z motywami geometrycznymi, o ile oczywiście wnętrze jest urządzone w nowoczesnym stylu.

Obrazy na ścianę, które umilą pracę w gabinecie

W dobie coraz powszechniejszego home office, niektórzy spędzają w gabinecie nawet kilka godzin dziennie. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by wnętrze gabinetu sprzyjało efektywnej pracy i inspirowało do działania. Co powinno zawisnąć na ścianie gabinetu? W tym pomieszczeniu dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju abstrakcje i geometryczne wzory. Duży wybór takich obrazów jest w ofercie Decor Mint. Można postawić zarówno na obrazy czarno-białe, jak i kolorowe, albo z jednym, intensywnym akcentem. Gabinet to również świetne miejsce na umieszczenie reprodukcji znanych dzieł sztuki. Cezanne, Van Gogh, Boticelli, Gauguin, a może Klimt? Wybór zależy od indywidualnych upodobań. Ważne, żeby wybrana reprodukcja wzbudzała pozytywne emocje i dodawała energii do pracy.

Modne obrazy na ścianę do salonu

Obrazy ścienne w salonie stanowią idealne dopełnienie wystroju pomieszczenia. Wybierając tego typu dekoracje, należy zadbać o to, by pasowały do aranżacji wnętrza. W przeciwnym razie, nie będą tytułową kropką nad i, a zbędnym gratem, który wprowadza chaos do salonu. Dobre miejsce na obraz to ściana nad sofą, komodą lub stołem. To zwykle centralne punkty salonu, dlatego dodatek na płótnie będzie tam odpowiednio wyeksponowany i nie umknie wzrokowi żadnego z gości. Na jaki motyw postawić? W salonach klasycznych można sięgnąć po kompozycje kwiatowe lub górskie krajobrazy. We wnętrzu minimalistycznym sprawdzi się wielkomiejska architektura. Z kolei najlepszy wybór do pomieszczenia marynistycznego, to morskie pejzaże.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here