Jakie są podstawowe zastosowania pojemników transportowych EURO?

0
794
pojemniki transportowe

Przewożenie niektórych grup towarów, zwłaszcza produktów przechowywanych luzem, wymaga użycia specjalnego rodzaju platform do ich składowania. Takim sprzętem są m.in. wykonane z odpowiedniego rodzaju tworzyw sztucznych pojemniki transportowe EURO. To rodzaj uniwersalnych skrzynek z pełnymi burtami, niskich i wysokich, wykonanych z tworzywa charakteryzującego się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przystosowanych do składowania jedna na drugiej.

Transport żywności

Podstawowym zastosowaniem plastikowych pojemników transportowych jest przewóz i składowanie żywności. Ze względu na użyty do ich produkcji materiał, są one bezpieczne dla przechowywanego w ich wnętrzu ładunku – nie wpływają na jego smak, zapach czy kolor. Gładkie dno i burty gwarantują możliwość łatwego czyszczenia, tym samym umożliwiając ich wielokrotne wykorzystanie do transportu różnych grup produktów. Oczywiście plastikowe pojemniki transportowe są odporne na wilgoć i niezwykle szczelne. W związku z tym można przewozić w nich produkty mokre, chłodzone lub mrożone. Powszechnie wykorzystuje się je do przewożenia mięsa, ryb i owoców morza. Bez problemu można używać ich również do przechowywania i transportu pieczywa, warzyw i owoców, a także ziaren, orzechów czy innych produktów sypkich.

Zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie

Wyprodukowane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, odporne na wilgoć i działanie innych czynników środowiskowych, trwałe pojemniki transportowe znajdują również szereg zastosowań w szeroko pojętym rolnictwie i ogrodnictwie. Poza transportem płodów rolnych, tego typu sprzęt może być również używany do przechowywania i przewozu materiału siewnego, sadzonek roślin, nawozów czy środków ochrony roślin – szczelne dno pojemnika transportowego chroni przed skażeniem, gdy dojdzie do przypadkowego wycieku chemikaliów. Taki sprzęt sprawdzi się również w transporcie kwiatów, ich bulw i nasion. Można używać go także do tymczasowego składowania roślin zielonych, ziół czy suszu. Ze względu na dużą różnorodność dostępnych pojemników, każdy producent żywności lub kwiatów bez trudu odnajdzie taki ich model, który będzie dopasowany do jego specyficznych potrzeb.

Zastosowanie pojemnika transportowego EURO nie musi ograniczać się tylko i wyłącznie do przewozu żywności, kwiatów lub innych produktów związanych z szeroko pojętą branżą rolną. Tego typu sprzęt z powodzeniem wykorzystać można także do składowania artykułów przemysłowych, w tym drobnych części i różnego rodzaju akcesoriów, które najczęściej przechowuje się luzem. W ten sposób można zadbać o lepszą organizację miejsca w sklepie, hurtowni, magazynie czy warsztacie.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here