Jak wybrać świece komunijne?

0
791

Bez wątpienia, dla każdego chrześcijanina, jednym z najważniejszych momentów w życiu, jest przyjęcie sakramentu I Komunii Świętej. Oczywiście, połączenie z Bogiem, poprzez przyjęcie jego ciała, musi być poprzedzone specjalnymi przygotowaniami oraz nauką. Jednym z najważniejszych elementów, są bez wątpienia świecie komunijne. Te właśnie świecie, stanowią symbol nowego życia duchowego, oświecenia, wiary oraz pojednania z Bogiem. Ogień już od zawsze był symbolem życia oraz odrodzenia dla chrześcijan, dlatego też stanowi on najważniejszy element wiary. Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju świecie komunijne, zatem można w tym się pogubić. W sklepach znajdziemy zwłaszcza świece białe, ponieważ biel to symbol czystości, jednakże zdobienia takich świec mogą być inne. Często możemy zobaczyć, że świecie komunijne mogą mieć wyryty symbol kielicha oraz winnego grona, natomiast światło świeci, jest symbolem liturgicznym, który odnosi się do Pierwszej Komunii. Zatem, koniecznie trzeba wiedzieć, jakie obecnie świece komunijne mamy na rynku i na którą z nich się zdecydować?

Świece Komunijne – jak wybrać najlepsze?

Jak już wspomniano wyżej, świece komunijne stanowią bardzo ważną tradycję chrześcijańską. Są one symbolem nowego życia, wiary, a ogień jest znakiem życia oraz odrodzenia, a zatem jest najważniejszym symbolem jeżeli chodzi o wiarę chrześcijańską. Każde dziecko, aby móc przystąpić do pierwszego w swoim życiu przyjęcia Pana Jezusa, koniecznie powinno mieć świecę w swojej dłoni. Znalezienie odpowiedniej świecy dla dziecka, dla nikogo nie powinno stanowić żadnego problemu, ponieważ obecnie oferta świec komunijnych jest bardzo bogata. Możemy zdecydować się, zarówno na standardową, jak również bogato zdobioną świecę. Wszystko zależy, generalnie rzecz biorąc, tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Jednakże, to dziecko powinno samo wybrać sobie świecę, przecież to jego dzień, każdy element jest ważny, zatem kluczowe jest to, żeby podobała mu się również świeca.

Świece komunijne personalizowane

Od jakiegoś czasu, bardzo popularne są zwłaszcza świece komunijne, które zostały spersonalizowane. Na takich właśnie świecach, umieścić możemy na przykład imię dziecka oraz datę uroczystości. Świeca komunijna może być pamiątką na całe życie, a do tego będzie potrzebna na rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Świece komunijne, zazwyczaj robione są z parafiny, a zatem często dodawany jest do nich okapnik, czy też plastikowa osłona, która ochroni świecę przed kapaniem wosku. Modne są również różne stroiki, czy też świecące ozdoby, na których również można dokonać personalizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here