Jak zostać myśliwym?

0
1293
Jak zostać myśliwym

Myślistwo to prawdziwa pasja i hobby, które może być ciekawym sposobem na spędzaniu czasu poza domem, na łonie natury. Jeśli zawsze pasjonowałeś się strzelaniem, może być idealne dla ciebie. Pora teraz odpowiedzieć sobie na pytanie: jak zostać myśliwym?

Kto może zostać myśliwym?

Zgodnie z polskim prawem, myśliwym może zostać osoba, która ma ukończone osiemnaście lat i która nie została nigdy ukarana za przestępstwa łowieckie, które są wymienione w prawie łowieckim. Jednym z takich przestępstw jest na przykład kłusownictwo.

Na staż!

Jeżeli więc skończyłeś osiemnaście lat i dysponujesz odpowiednimi zasobami finansowymi, to możesz zgłosić się do koła łowieckiego, albo Polskiego Związku Łowieckiego (PZŁ). Dzięki temu zostaniesz skierowany na staż, który trwa 12 miesięcy i ma na celu zapoznanie cię z wszelkimi zagadnieniami związanymi z myślistwem.

W tym czasie zaczynasz także uczestniczyć w funkcjonowaniu i życiu danego koła myśliwskiego. Pomagasz w jego działalności, na przykład dokarmiając zimą zwierzynę, albo pomagając w budowaniu ambon i innych urządzeń myśliwskich. Możesz także uczestniczyć w polowaniach jako naganiacz albo obserwator.

Po ukończonym stażu

Kiedy zakończysz staż z pozytywnym wynikiem, zostaniesz dopuszczony do kursu, który jest płatny i odbywa się wieczorami lub w weekendy. Trwa zazwyczaj od 1 do 3 miesięcy. Jego koszt waha się w przedziale od 1500 do 2000 złotych.

Po ukończeniu kursu odbywa się egzamin, który składa się z trzech części. Pierwsza, pisemna, składa się ze 100 pytań. Druga, ustna, polega na odpowiedzi na trzy pytania.

Ostatnia część, praktyczna, wymagać będzie od ciebie pokazania, jakie posiadasz umiejętności w zakresie strzelani z broni. Będziesz musiał także wykazać, że potrafisz to robić w sposób bezpieczny i prawidłowy. 

Jeżeli, którekolwiek z zadań  nie powiedzie się, kandydat na myśliwego ma prawo przystąpić do dwóch poprawek. Po pomyślnym przejściu egzaminu kandydat powinien złożyć deklarację członkowską, a także dokonać wpłaty za wpisowe.

Kolejnym etapem jest uzyskanie pozwolenia na broń. Będąc już członkiem PZŁ, należy skierować się do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji i złożyć tam wymagane dokumenty, wraz z podaniem o uzyskanie pozwolenia na posiadanie broni palnej myśliwskiej.

Gdy będziesz miał pozwolenie na broń…

Po przebyciu tej długiej drogi w końcu można zostać myśliwym i zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego sprzętu, w szczególności broni. W tym celu warto jest odwiedzić sklep myśliwski kolba.pl, który posiada najwyższej jakości sprzęt, służący do polowań i wspomagający myśliwych.

Dokonując zakupu, warto korzystać tylko z renomowanych firm, które zapewniają sprzęt najwyższej klasy. Będzie on nie tylko komfortowy w użytkowaniu, ale także zapewni najwyższą jakość i możliwość wykorzystania go przez wiele lat. W końcu polowanie ma być przyjemnym hobby i sposobem na życie z pasją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here