Jak spalić kalorie, czyli zacznij zastanawiać się gdzie kupić rolki!

0
1763
Jak spalić kalorie, czyli zacznij zastanawiać się gdzie kupić rolki!

Kiedy myślisz o ćwiczeniach lub wprowadzeniu do swojego życia rutyny fitness, bardziej prawdopodobne jest, że pierwsze rzeczy, które przyjdą Ci do głowy, to bieganie na bieżni, ciężary czy jazda na stacjonarnym rowerze. Jest mało prawdopodobne, że w tej rutynie uwzględnisz jazdę na rolkach, ponieważ wciąż zbyt wiele osób nie rozumie, jak skuteczne jest rolkarstwo jako forma ćwiczeń.

Jazda na rolkach jest bardzo skutecznym treningiem, jeśli jest odpowiednio wykonana. Jazda na rolkach zapewnia wiele korzyści, w tym zdolność do:

  • spalania kalorii

  • zmniejszania zużycia kości i stawów

  • poprawiania równowagi i koordynacji

Poniżej znajduje się jeszcze kilka faktów na temat tego, jak efektywna jazda na rolkach jest w każdym z wymienionych obszarów.

Spalanie kalorii – czy warto wiedzieć gdzie kupić rolki?

Jeśli chodzi o zdrowie lub zachowanie zdrowia, wiele osób uważa że muszą brać od uwagę kwestię liczenia kalorii. Śledzą kalorie na produktach, które kupują i spożywają, a także próbują spalać kalorie za pomocą różnych ćwiczeń. Jazda na rolkach to świetna aktywność fizyczna pomagająca spalać kalorie.

Podczas 30-minutowego okresu jazdy na rolkach, przeciętny rolkarz będzie spalał 285 kalorii przy tętnie na poziomie 148 uderzeń na minutę, jeśli jeździ na rolkach ze stałą, komfortową prędkością. Dla porównania, jeśli zdecydujesz się wykonywać rolkarstwo interwałowe, w którym będziesz agresywnie naprzemiennie jeździć przez jedną minutę – spalisz 450 kalorii w 30 minut.

Jeśli wybierzesz bieganie lub jazdę na rowerze zamiast jazdy na łyżwach, stracisz odpowiednio 350 i 360 kalorii, przy tym samym 148 uderzeń serca na minutę. Liczby są wciąż nieco wyższe dla biegania i jazdy na rowerze, ale liczba kalorii, które można spalić na minutę, zależy w dużej mierze od twojej wagi. W ten sposób możesz stracić więcej kalorii w okresie 30 minut podczas jazdy na rolkach lub biegania lub jazdy na rowerze. Nie wspominając już o tym, że bieganie i jazda na rowerze bardziej obciążają twoje ciało, dlatego warto rozejrzeć się gdzie kupić rolki – jazda na nich jest bardziej odpowiednią opcją fitness.

Oprócz korzyści wynikających z jazdy na łyżworolkach, rolkarze zyskują także trening o niskim wpływie na kości i stawy ciała. Jeśli kiedykolwiek uprawiałeś jogging, wiesz, że bieganie powoduje uderzenia w stronę:

  • kolan

  • pleców

  • kostek

Powtarzalny charakter tego wstrząsającego uderzenia nie jest dobry dla twoich stawów i wyciąga z nich życie z każdym krokiem. Jazda na rolkach jest świetną alternatywą dla biegania i świetnym sposobem na uchronienie Twojego ciała od uszkodzeń kości i stawów. Jeśli jesteś biegaczem, a nogi naprawdę Cię bolą – możesz rozważyć możliwość jazdy na łyżworolkach jako alternatywę. Zaoszczędzi ci to wiele bólu i udręki w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here