Jak projektować wnętrza?

0
1924
Jak projektować wnętrza?

Wnętrza naszego domu, mieszkania, czy biura pracy to wizytówki, które po części świadczą i mówią o nas samych. Warto zatem dobrze przemyśleć kwestie ich wystroju, funkcjonalności i stworzyć projekt odzwierciedlając nasz charakter i osobowość.

Czy robić projekt?

O tak! Projekt wnętrza jest czymś niezwykle przydatnym. Dzięki niemu możemy być praktycznie pewni, że stworzymy w naszej przestrzeni czytelny układ stref. Projekt można zrobić samemu, albo zatrudnić osobę, która bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Ważne jest, aby był on przemyślany i przyniósł zadowalające efekty.

Pamiętajmy, samodzielne projektowanie ma swoje zalety, ale też i wady. Do pozytywów zaliczyć można:

  • oszczędność pieniędzy;
  • możliwość kreowania różnych koncepcji;
  • radość tworzenia własnych wizji;
  • samodzielność.

Wady to między innymi:

  • wyższe ryzyko popełnienia błędu;
  • strata sporej ilości czasu.

Zatem zawsze przemyślmy dokładnie naszą decyzję, a jeśli nie czujemy się na siłach, zlećmy to zadanie profesjonaliście.

Czy robić projekt

Wybór stylu

Niezwykle pomocne, w urządzaniu jakiejkolwiek przestrzeni, będzie wybranie konkretnego stylu aranżacyjnego. Może być to styl:

  • Prowansalski – sielskość i elegancja – to jego podstawowe cechy. Styl ten kojarzy się z zapachem lawendy i drewnianymi wykończeniami. Bardzo pożądane są w jego dopełnieniu kwiaty. Wielu stawia na wrzosy, które oferuje niejedna hurtownia dekoracji kwiatowych. Ściany wnętrza powinniśmy pomalować na kolor szary, beżowy, fioletowy bądź biały. Meble w stylu prowansalskim charakteryzują się lekkością i delikatnymi zdobieniami.
  • Klasyczny – który tworzą ponadczasowe drewniane meble o okrągłych kształtach, ściany w neutralnych odcieniach, podłogi z kamienia lub drewna oraz dopełniające całość, mosiężne lampy, karnisze oraz obrazy w bogatych ramach.
  • Wiejski – ostatnio niezwykle modny. Proste, drewniane meble, ściany zdobione tynkiem gipsowym lub wapiennym, kwiatowe dekoracje i wzory – to właśnie te elementy są częścią tego typu wystroju.
  • Art deco – styl lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Masywne meble i przedmioty dekoracyjne o kubicznych kształtach doskonale łączą się z tradycją nowoczesności. Styl ten jest dziś niezwykle ceniony.

Dekoracje kwiatowe znajdziesz w hurtowni Bomm.pl.

Mając wybrany styl, trzymając w ręku projekt można swobodnie zacząć działać. Zatrudnić ekipę remontową i stworzyć wymarzoną dla siebie przestrzeń.

Źródła:

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here