Ile trwają studia medyczne

0
1648
studia medyczne

Bardzo dużo osób interesuje się studiami medycznymi. Chcą zostać lekarzami i chcą zarabiać pieniądze. To dziwne, bo według różnych opinii lekarze nie zarabiają zbyt wiele i do tego muszą dużo pracować. To jednak nie przeszkadza kolejnym grupom się kształcić w tym kierunku. W rzeczywistości pracy na pewno lekarz ma dużo, ale piekarz albo górnik jej nie mają? Każdy, kto chce godziwie zarobić musi sporo pracować tylko nie każdy może dostosować w przyszłości po kilkaset złotych za godzinę swojej pracy.

W przypadku lekarzy jest to jak najbardziej możliwe, a zatem niech nie narzekają tylko niech pracują. Problem u lekarzy tych przyszłych polega na tym, że ludzie idą studiować medycynę, bo jest prestiż i pieniądze. Niestety nie za wiele osób powie nam, że chcą to robić, bo chcą pomagać ludziom. To przekłada się na ilość bardzo dobrych lekarzy, których jest naprawdę bardzo mało. Tak to właśnie wygląda, że bycie lekarzem domowym, a bycie specjalistom od ortopedii albo chirurgii to całkowicie, co innego. Najwięcej pieniędzy mogą zarobić właśnie tacy specjaliści, którzy znają się na tym, co robią i przyjeżdżają do nich ludzie z całego kraju.

Studia medyczne

Od razu warto wspomnieć o tym, że studia są naprawdę bardzo trudne. Trzeba się przykładać do tego, co robimy i jak się uczymy. Musimy pamiętać o tym, że w przyszłości będziemy ratować ludzi i im więcej wiemy tym lepiej dla nas. Chcemy pomóc komuś, kto jest chory, a nie przepisać mu jedynie suplementy diety, które mogą nie działać jak należy. Trzeba też porzucić obraz lekarza, który widzimy w telewizji. To praca bardzo stresująca i wielu lekarzy sobie z tym nie radzi. To nie jest zabawa, dlatego tylko najtwardsi mogą tutaj zostać i dzięki temu będzie można być bardzo dobrym lekarzem.

ile trwają studia medyczne

Pierwszy rok studiów to już spory odsiew osób, które nie miały nigdy pojęcia o tym jak takie studia wyglądają. Do samego końca nie będzie łatwo, dlatego trzeba się nastawić na ciężką prace. Tylko wtedy możemy powiedzieć, że w przyszłości mamy szanse być kimś wielkim i kimś, kogo inni będą podziwiać. Same studia to okres aż sześciu lat. To spory czas na studiowanie, ale nie ma się też, co dziwić, bo przecież trzeba się wszystkiego wtedy dowiedzieć. Wydawać by się mogło, że to i tak nie jest zbyt długo, bo sześc. lat szybko minie i będziemy lekarzami.

Wybranie specjalizacji

Tylko, że kiedy minie sześć lat to przyszła pora na wybranie specjalizacji. Tutaj nie będzie łatwo, bo kolejnych sześć lat będziemy się uczyć. Łącznie daje to dwanaście lat i to tylko wtedy, kiedy uda nam się wszystko zaliczać terminowo i na którymś roku nie zostaniemy. Na pewno są to studia dla osób wytrwałych, ale również dla osób, które mają sporo pieniędzy. Przez te długie lata trzeba się jakoś utrzymywać, dlatego nie każdemu może się to udać. Zadanie jest trudne, ale może sobie poradzimy, tym bardziej, że dzisiaj można skorzystać z kredytu studenckiego.

Zawsze znajdziemy jakieś rozwiązanie swojego problemu tylko czasami trzeba trochę więcej czasu poświecić na szukanie. Zostanie lekarzem nie jest łatwe tak samo jak nie jest łatwe wybranie specjalizacji. Specjalisto cały czas w Polsce brakuje, ale chętnych żeby zająć ich miejsce nadal jest zbyt mało. Zwykłych lekarzy, którzy rozpoznają anginę czy grypę mamy bardzo dużo, ale my chcemy mieć specjalistów od wszystkich dziedzin, bo im jest ich więcej tym jesteśmy bardziej bezpieczni. Wiemy, że zgłaszając się do takiego człowieka jesteśmy pod dobrą opieką i że on na pewno nam pomoże, bo się na tym bardzo dobrze zna.

medycyna

Polscy lekarze

Polscy lekarze, którzy jadą na zachód do pracy są tam poważani. Znają się na tym, co robią, bo w Polsce mamy bardzo dobre studia, które naprawdę uczą. Problem w tym, że lekarze kształcą się na koszt państwa, a później jadą na zachód pracować. W krajach zachodnich wykształcenie lekarza to setki tysięcy euro, a tak mają ich za darmo. W wielu krajach lekarze, którzy mają już specjalizacje mają zakaz wyjazd przez dziesięć lat. To dobre rozwiązanie, bo w tym czasie lekarz musi spłacić dług, jaki zaciągnął na studia od państwa.

Właściwie to nie od państwa tylko od każdego z nas, bo to my płacimy podatki i my utrzymujemy tych wszystkich ludzi. Szkoda, że wielu lekarzy ma takie podejście do swojej pracy w ośrodkach zdrowia czy szpitalach jak gdyby pracowali za darmo. Nie ma się też, co dziwić, że minęło tyle lat od transformacji ustrojowej, a w Polsce koperty dla lekarzy nie są niczym dziwnym. Miejmy nadzieje, że na przestrzeni lat się to zmieni i wreszcie będzie wszystko normalnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here