Ile razy dziennie karmić kota

0
1855
ile razy dziennie karmić kota

Właściciele pierwszego kota lub Ci, którzy ostatecznie zdecydują się spróbować karmić kota według harmonogramu, mogą czuć się zdezorientowani i pytać ile razy dziennie karmić kota. Przede wszystkim musisz pamiętać, że karmienie kota nie jest procesem matematycznym, a zawsze będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadać zarówno potrzebom żywieniowym Twojego kota, jak i Twojemu harmonogramowi dnia.
Kot powinien otrzymywać co najmniej trzy posiłki dziennie, jeśli on lub ona posiada ustalony rozkład posiłków, ale „co najmniej” oznacza, że im więcej, tym lepiej.

Na wolności, kot może jeść nawet do dziesięciu posiłków dziennie, jeśli uda mu się złapać tyle myszy. Chodzi o to, że koty ewoluowały w naturalny sposób jako zwierzęta, które jedzą małe posiłki, jak jedna mysz na raz, ale regularnie. Dziesięć posiłków? Dlaczego nie?
Rzeczywistość jest taka, że zwykle proponujemy kotu trzy lub cztery posiłki dziennie, ponieważ w ten sposób zarówno unika się pozostawienia zbyt dużej przerwy między posiłkami, a także jest to wystarczająco wygodne dla właściciela.

kot

Główną obawą związaną z sugerowaniem trzech posiłków jest to, że właściciel może być zbyt zajęty. Ludzie często mówią: „Nie dam rady podać posiłku dla mojego kota w południe. Mam pracę i nie wracam do domu, żeby nakarmić kota „. Oczywiście nie muszą. Kot będzie miał się dobrze, nawet bez obiadu.
Następne pytanie brzmi „Ile jedzenia podać na raz kotu?”. Najlepszym sposobem, aby odpowiedzieć na to pytanie, jest zapoznanie się z karmą dla kota pod kątem zalecanych wytycznych żywieniowych. To, co zajdziesz na opakowaniu, będzie zawierało dzienną ilość pokarmu potrzebną dla kota, w zależności od jego wagi.

Najlepiej jest zacząć od niższej ilości wymienionej na opakowaniu, a następnie odpowiednio ją zmienić, jeśli twój kot straci na wadze lub przytyje albo wykazuje oznaki głodu.
Podziel zalecaną dzienną porcję jedzenia na trzy (lub cztery) części i podaj tę ilość kotu podczas każdego posiłku. Wygodnie jest mierzenie ilości rano, umieszczając jedzenie w miarkach, aby zachować je oddzielnie od reszty jedzenia. Możesz bez przeszkód podawać pupilowi specjalne przysmaki dla kotów. Nigdy nie przejmuj się przekarmieniem kota przysmakami.

Czy można podać dużą miskę pełną suchego jedzenia i pozwolić swojemu kotu wybrać, kiedy jeść? Czy takie otoczenie nie dawałoby mu możliwości jedzenia w naturalny sposób, może nawet do dziesięciu posiłków w czasie, kiedy tego chce?
W idealnym świecie, tak. Możesz swobodnie karmić kota. Badania sugerują, że koty i psy mogą odpowiednio monitorować spożycie żywności w kilku okolicznościach: kot musi być zdrowy, a jego poziom aktywności musi być znacznie wyższy niż przeciętnego kota domowego w dzisiejszych czasach.

Możesz także monitorować dzienne spożycie swojego kota, dając tylko tyle jedzenia, ile potrzeba na dzień. Smutne jest to, że możesz to zrobić tylko wtedy, gdy karmisz suchą żywnością i masz tylko jednego kota. Jeśli karmisz więcej niż jednego, niemożliwe staje się zapewnienie, że wszystkie koty uzyskają równy udział w posiłkach.
Taki sposób karmienia ma jednak liczne wady. Nie jesteś w stanie dokładnie monitorować ilości jedzenia, które spożywa Twój kot, szczególnie, jeśli masz więcej niż jednego pupila. Konsekwencją tego może być to, że kot przybierze na wadze, a nawet może stać się otyły, co może powodować poważne problemy zdrowotne.

karmić kota

Natomiast podawanie posiłków w określonych porach ma swoje zalety

Koty łatwo przyzwyczajają się do rytmu i pór posiłków. Na wolności ich rytm dobowy polega na polowaniu, zjedzeniu zdobyczy, toalecie i pójściu spać aby zregenerować siły po polowaniu. Ale jeśli nie poluje, jego rytm zmieni się na jedzenie, toaletę, spanie, szczególnie jeśli po przebudzeniu znajdzie pełną miskę. Dlatego planowane posiłki są lepsze dla kotów niż jedzenie, które jest ciągle dostępne.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad najlepszym sposobem żywienia kota, najlepiej zapewnić co najmniej 3-4 posiłki dziennie. Karmimy nasze koty trzy razy. Pierwszy posiłek jest rano, drugi posiłek późnym popołudniem, a trzeci posiłek przychodzi na kilka minut przed pójściem spać. Oczywiście można ustawić własny harmonogram, ale najlepszą praktyką jest równomierne rozłożenie posiłków w ciągu dnia.
Idealny harmonogram karmienia kota, który obejmowałby trzy posiłki dziennie, byłby następujący:
Rano, przed wyjściem z domu
Wieczorem, kiedy wrócisz
W nocy, tuż przed pójściem spać
Jeśli jesteś w domu, to tak, możesz zmieścić jeszcze jeden posiłek w południe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here