Ile kosztuje remont mieszkania

0
1435
remont mieszkania

Jeśli zamierzamy remontować mieszkanie to na pewno zastanawiamy się nad tym ile może nas to wynieść? Nie jest łatwo oszacować koszty takich prac, bo wszystko zależne jest od bardzo wielu czynników. Na pewno wielkość mieszkania ma wpływ na to ile będzie wynosił remont. Mała kawalerka, która ma dwadzieścia metrów to inny koszt remontu niż mieszkanie osiemdziesięciometrowe. Ilość materiałów jest znacznie mniejsza w pierwszym przypadku jak i potrzebna jest mniejsza ekipa, która się tym będzie w stanie zajmować. Tak to właśnie wszystko wygląda, że trzeba zastanowić się nad tym czy korzystamy z kiepskich materiałów, dobrych, a może bardzo dobrych? Można za płytki do łazienki zapłacić dwadzieścia złotych za metr, ale można również dać dwieście złotych. Różnica w klasie płytek, stylu i wszystkim innym będzie ogromna.

Materiały budowlane na remont

Wybór materiałów budowlanych jest bardzo, ale to bardzo duży. Jeśli decydujemy się na gładź gipsową na ścianach to trzeba będzie wybrać tylko najlepsze zaprawy, bo wtedy efekt będzie dokładnie taki jak chcemy. Na pokój dwudziestometrowy trzeba wtedy liczyć na dobrej klasy materiały pod gładź około tysiąca złotych. Mowa o materiałach, a nie o ekipie, która ma to nam zrobić. Wspomniane płytki to też problem, bo nie wiemy, na co się zdecydować. Jeśli robimy mieszkanie dla siebie, a nie pod wynajem to nie musimy wybierać super dr ich płytek. Można postawić na klasę średnią i wtedy taka cena będzie zrównywana.

mieszkanie

Jeśli w mieszaniu planujemy położenie paneli to trzeba od razu wybrać te, które są grubsze i pochodzą od znanych producentów. Takie panele to wydatek minimum pięćdziesięciu złotych za metr. Mając trzydzieści metrów za sam materiał zapłacimy od tysiąca pięciuset złotych. Jeśli interesuje nas parkiet to czeka nas jeszcze większy wydatek. Można również wezwać firmę, która będzie cyklinowała nasz stary parkiet, ale za mały pokój zapłacimy nie mniej niż tysiąc złotych. Zobaczmy na farby niby są tanie, bo za trzy litry farby płacimy od kilkudziesięciu złotych. Tylko, że na większy pokój farb trzeba bardzo dużo i tylko za farbę możemy zapłacić kilkaset złotych. Jeśli wszystko się zbierze razem to wychodzi z tego wysoka suma.

Firma remontowo-budowlana

Dzisiaj usługi remontowe są bardzo drogie. Dawniej można było to zrobić o wiele taniej, ale dzisiaj już nie. Firm mają coraz wyższe ceny, bo klientów mają bardzo dużo. To, dlatego trzeba się liczyć z tym, że za pomalowanie małego pokoju za samą robociznę firma weźmie kilkaset złotych. Za gładź w tym samym pokoju tysiąc złotych już nie wystarczy. Układanie paneli to kilka złotych za metr, ale wszystko zależne będzie od powierzchni. Jeśli decydujemy się na ekipę remontowo-budowlaną to pamiętamy o tym żeby wybierać tylko kogoś, kto się zna na swojej pracy.

My dajemy dobre materiały, które nas sporo kosztują i chcemy w zamian mieć usługi na wysokim poziomie. Można za nie zapłacić więcej, ale tylko wtedy, kiedy widzimy, że ta firma jest tego godna. Znalezienie takiej firmy nie jest łatwe, bo te lepsze mają pozajmowane terminy na długie miesiące do przodu. To oznacza, że jeśli chcemy planować remont to trzeba będzie wcześniej umawiać się z ekipą. Wtedy będziemy ich mieć dokładnie w tym czasie, kiedy są najbardziej potrzebni.

ile kosztuje remont mieszkania

Remont mieszkania

Nawet remontując małe mieszkanie trzeba się liczyć z tym, że taniej niż za pięć tysięcy złotych się nic tutaj nie zrobi. W przypadku większego mieszkania i lepszych materiałów wydanie pięćdziesięciu czy stu tysięcy złotych nie jest żadnym problemem. Ma to sens w momencie, kiedy nasze mieszkanie jest warte pół miliona, ale gorzej, jeśli jest warte sto tysięcy, a my drugie tyle musimy w remont włożyć. Kupując mieszkanie do remontu dokładnie sobie wliczajmy wszystkie koszty i wtedy będziemy wiedzieć czy nam się to opłaca czy nie. Często mamy trochę niższą cenę, ale później okazuje się, że to mieszkanie kosztowało nas o wiele więcej niż gotowe po remoncie.

Remont to stres to zastanawianie się czy zdążymy i czy ekipa, którą zatrudniamy ma w tym doświadczenie. Nie ma, zatem się, co dziwić, że wiele osób szuka gotowych mieszkań, bo nie chce im się tym wszystkim zajmować. Najlepiej i najtaniej mają te osoby, które są w stanie przeprowadzić prace remontowe samodzielnie. Wtedy minimum połowa kosztów remontu pozostaje w ich kieszeni. Niestety nie wszyscy wiedzą jak remontami się zajmować i nie wszyscy mają na to czas. To, dlatego firmy budowlane tak dobrze się dzisiaj mają, bo na ilość klientów nie mogą narzekać, mają ich aż za dużo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here