Ile kosztują tabletki antykoncepcyjne

0
3535
ile kosztują tabletki antykoncepcyjne

Nie każdy chce mieć dzieci, a tym bardziej, jeśli jest jeszcze młody. Dzisiaj współżycie zaczynają coraz młodsze dziewczyny, dlatego trzeba się w odpowiedni sposób zabezpieczać. Najtańszą formą zabezpieczenia jest prezerwatywa, ale ze skutecznością tej metody bywa bardzo, ale to bardzo różnie. Jeśli chcemy współżyć i nie chcemy zajść w ciąże to trzeba będzie szukać innego i lepszego rozwiązania. Tylko wtedy szanse na to, że można kochać się z partnerem spokojnie są większe.

Najlepszą i najsmutniejszą metodą są tabletki antykoncepcyjne. Oczywiście zakazane są przez kościół, ale większość z nas, mimo że jesteśmy katolikami nic sobie z tego nie robi. To nasze życie i my będziemy decydować jak ma to wszystko wyglądać. Jeśli chcemy stosować antykoncepcje to nasza sprawa. Powinien do niej być łatwy dostęp tak żeby nie trzeba było myśleć o tym czy zajdziemy w ciąże czy nie. Wiele dziewczyn jak i kobiet zastanawia się czy będzie je stać na tabletki antykoncepcyjne.

Cena pigułek antykoncepcyjnych

Tak naprawdę cena będzie zależna od tego z oferty, jakiego producenta korzystamy. Do wyboru mamy pigułki jednoskładnikowa i dwuskładnikowe. Jednoskładnikowe nazywane są minipigułkami, ponieważ zawierają tylko jeden rodzaj hormonu. W pigułkach dwuskładnikowych jak wynika z nazwy mamy dwa hormony. Zapewne wiele kobiet wie o tym, że w niektórych przypadkach pigułki antykoncepcyjne są stosowane również do leczenia, a nie tylko do antykoncepcji?
Bardzo dobrze działają na zmniejszenie objawów napięcia przedmiesiączkowego czy zmniejszają również obfitość krwawienia. Idealnie nadają się do leczenia trądziku, ale poprawiają również kondycje włosów czy skóry. Lista problemów, jakie możemy wyleczyć albo zaleczyć poprzez stosowanie takich pigułek antykoncepcyjnych jest bardzo długa.

tabletki antykoncepcyjne

Tabletki na receptę

Tabletek nie można od tak kupić sobie w sklepie czy aptece. To ma akurat zalety, ponieważ nie każde pigułki będą pasowały wszystkim kobietom i byłoby dobrze to sprawdzić żeby później nie było z tym najmniejszych problemów. Wszystko zaczyna się od tego, że trzeba udać się do lekarza. On nie powinien na nas tylko spojrzeć i przepisywać pigułki, ale powinien zrobić bardzo dokładne badania. Wtedy można będzie dobrać takie tabletki, jakie są nam potrzebne. Bardzo przydatne przy badaniach będzie wykonanie badani krwi, bo wtedy pigułki można będzie jeszcze dokładniej dopasować.

Chcemy żeby to w stu procentach działało, dlatego trzeba starać się zrobić wszystko żeby tak było. Im lepszy będzie ginekolog, który nas bada tym większe są na to szanse. Jest też czarny rynek sprzedaży pigułek antykoncepcyjnych w Internecie. Zastanówmy się tylko czy bez badań chcemy cokolwiek stosować? Nie wiemy, co to jest i co tak naprawdę zawiera. Nie wiemy nic o skuteczność i bezpieczeństwie, dlatego nie warto ryzykować swojego zdrowia. Wizyta w gabinecie nie trwa długo, dlatego każda z nas może znaleźć na to czas. Szybko dowiemy się, co możemy brać, a czego nie. Wtedy jesteśmy w stu procentach bezpieczne i właśnie na tym nam powinno bardzo zależeć.

tabletka

Ceny tabletek antykoncepcyjnych

Na cenę wpływa producent oraz sam preparat, który się w tabletkach znajduje. Najczęściej ceny wahają się w granicach 30-60 złotych za opakowanie. Można też znaleźć takie preparaty, które będą kosztowały sto złotych. Musimy wiedzieć o tym, że na rynku są tabletki antykoncepcyjne różnych generacji. Co to oznacza? To, że jedna są starsze i mniej skuteczne, a drugie nowsze i mają najskuteczniejszą recepturę. Podobnie będzie jeszcze z bezpieczeństwem, bo te nowe mają o wiele mniej efektów ubocznych, a na pewno na tym również nam zależy. Można również otrzymać na tabletki częściową refundacje. Tutaj mamy dostępne tylko takie preparaty, które zapobiegają ciąży albo leczą wspomniane wyżej choroby. Wtedy opakowanie tabletek może maksymalnie kosztować dwadzieścia złotych.

Różnica w cenie jest dla nas bardzo duża i na pewno warto byłoby się o taką refundacje postarać. Jedno zakupione przez nas opakowanie wystarcza tylko na miesiąc, co oznacza, że w skalali roku te koszty wcale nie będą niskie. Możemy za lepsze tabletki na rok zapłacić w graniach tysiąca złotych. Dla nastolatki to na pewno zbyt wysoka kwota. Jeśli zgłaszamy się do ginekologa to najczęściej wypisuje nam dawkę, która wystarczy na trzy miesiące. Po tym czasie trzeba się podobnie do niego zgłosić. Pamiętajmy o tym żeby regularnie brać tabletki, bo wtedy nawet te najdroższe nic nie pomagają i zajdziemy w ciąże. Najlepiej będzie sobie to zapisać w telefonie i wtedy będziemy mieć przypomnienie.

[Głosów:8    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here