Folia stretch – zastosowania, o jakich nie słyszałeś

0
1622

Użycie tworzyw sztucznych w procesie pakowania różnych grup produktów odmieniło naszą rzeczywistość. Trudno wyobrazić sobie współczesną branżę opakowań odciętą od dostępu do różnych typów folii.

Jedną ze specyficznych odmian folii jest folia stretch przezroczysta, wyróżniająca się dużą wytrzymałością, odpornością na rozciąganie i rozdarcia. Ten rodzaj materiału wykorzystuje się dziś powszechnie w szeroko pojętym transporcie, między innymi do zabezpieczania ładunków umieszczonych na paletach, czy do zabezpieczania paczek na czas ich wysyłki kurierem lub pocztą. Co ciekawe, folia stretch przezroczysta lub barwiona, ma również wiele innych, mniej oczywistych zastosowań.

Ochrona odzieży i obuwia

Jednym ze specyficznych zastosowań barwionej lub przezroczystej folii stretch jest zabezpieczanie różnych elementów codziennej garderoby na czas ich dłuższego przechowywania. Dzięki dokładnemu owinięciu folią butów lub ułożonych w kostkę koszulek czy swetrów zabezpieczamy tego typu przedmioty przed zabrudzeniem, chłonięciem przez nie nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym papierosowy, przed zawilgoceniem, a do pewnego stopnia również przed żółknięciem (tyczy się to przede wszystkim białych tkanin). Dzięki dużej elastyczności i możliwości dopasowania do dowolnego kształtu folia stretch pozwala na dokładne zabezpieczenie niemal każdego rodzaju przedmiotu, na czas jego dłuższego przechowywania. Owinięte folią buty letnie lub zimowe, oczywiście po wcześniejszym ich oczyszczeniu i zakonserwowaniu, możemy w bezpieczny i wygodny sposób przechowywać do kolejnego sezonu. Gdy nadejdzie czas na wyciągnięcie ich z szafy, folię rozcinamy i zyskujemy dostęp do świeżych, czystych butów od razu gotowych do użycia.

Pakowanie żywności

Różne rodzaje folii już od wielu lat znajdują szerokie zastosowanie w pakowaniu i przechowywaniu wielu grup produktów spożywczych. Korzystając z przezroczystej folii stretch, możemy zabezpieczać różne rodzaje produktów przed umieszczeniem ich w lodówce (chłodziarce). Dzięki temu produkty odcięte są od środowiska zewnętrznego i tym samym nie chłoną innych zapachów. Folia stretch przezroczysta to także dobry materiał do zabezpieczania produktów spożywczych, przede wszystkim różnych gatunków mięsa, na czas ich mrożenia. Poprzez zastosowanie folii możemy dokładnie owinąć wybrany produkt spożywczy, odcinając go od dostępu do świeżego powietrza, a także od zapachów i wilgoci pochodzącej z zewnątrz.

Wytrzymała folia stretch wykorzystywana jest również podczas realizacji różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, stosuje się ja w salonach tatuażu i w wielu innych dziedzinach naszego życia.

Artykuł powstał we współpracy z https://zingpack.com.pl/product-pol-98-FOLIA-STRETCH-3kg-netto-23mikr-284mb-przezroczysta.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here