Erasmus plus praktyki

0
1283
Erasmus plus praktyki

W środowisku studenckim nie od dzisiaj popularny jest program Erasmus, w ramach którego można zacząć podróżowanie czy realizowanie marzeń związanych z rozwijaniem się w zagranicznych uczelniach. Poznawanie nowych ludzi, obcych, nierzadko i egzotycznych kultur, a także sprawdzanie na własnej skórze, jak wygląda życie studenckie w innych krajach to znakomita okazja dla każdego, kto ma nieco odwagi i wie, czego chce od życia.
Obecnie studenci mają jeszcze szersze możliwości – najlepsze polskie uczelnie biorą udział w programie Erasmus plus praktyki – a więc poszerzoną wersję dotychczasowego programu, od lat świetnie sprawdzającego się wśród młodych ludzi, głodnych wiedzy oraz zdobywania świata i poszerzania swoich horyzontów.
W ramach programu Erasmus plus praktyki studenci mają możliwość sprawdzenia swoich sił w zagranicznych przedsiębiorstwach, różnego rodzaju firmach, ale również placówkach naukowo-badawczych, organizacjach non-profit czy innych instytucjach. To oznacza, że każdy chętny student może wyjechać do jednego z wybranych miast i tam poznawać tajniki pracy w muzeach czy w jednostkach administracji państwowej, ale też bibliotekach czy w szpitalach – absolutnie każdy jest w stanie znaleźć miejsce dla siebie.
Są jednak pewne ograniczenia i dotyczą one odbywania praktyk w instytucjach związanych z nią Europejską, odpowiedzialnych za rozporządzanie programami płynącymi z Unii ani w polskich ambasadach znajdujących się zagranicą. Warunkiem koniecznym dla programu Erasmus plus praktyki jest znajdowanie się kraju, którego instytucja interesuje studenta, na liście krajów biorących udział w programie Erasmus. Zawsze więc przed przystąpieniem do programu należy sprawdzić, czy dana firma spełnia wymagania projektu.
Wyjazdy są organizowane najczęściej podobnie do tradycyjnych wyjazdów Erasmusowych – bezpośrednio przez samą uczelnię, czasem przez konsorcjum, w którym mogą znaleźć się nieakademickie instytucje posiadające w naszym kraju osobowość prawną.

inaczejmowiac.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here