Dlaczego lepiej korzystać z usług barbera?

0
1328
Dlaczego lepiej korzystać z usług barbera?

Jeszcze do niedawna utrzymywało się przekonanie, szczególnie wśród starszych, brodatych ludzi, że mogą o utrzymanie zarostu zadbać we własnym domu. Cóż w tym trudnego, regularnie przycinając ją do lustra, ewentualnie od czasu do czasu udając się do fryzjera, lub po prostu korzystając z pomocy osoby trzeciej, da się pielęgnować brodę. Można tutaj zaobserwować pewien paradoks. Z jednej strony chce się samemu formować zrost, zresztą z różnym skutkiem znając rzeczywistość, a z drugiej korzystać z pomocy innej osoby pomijając wykształconego barbera, lub choćby fryzjera. Okazuje się, że dobrych fryzjerów jest jak na lekarstwo, co można wywnioskować na podstawie artykułu https://www.flamasterklub.pl/poradnik-konsumenta-w-jaki-sposob-wybrac-dobry-salon-fryzjerski/, to samo tyczy się barberów. Jednakże czy warto omijać specjalistów, dokonując samodzielnych stylizacji, których wynik może znacznie odbiegać od założonego? W artykule tym dowiedziemy, jakie to może być niebezpieczne.

Samodzielna stylizacja włosów i brody

Nie warto brać się za stylizację własnej brody z kilku powodów:

  • nowoczesna stylizacja może okazać się niewykonalna nawet z pomocą osoby trzeciej,
  • stylizacja przez osobę niewprawnie posługującą się narzędziami, które prawdopodobnie nie są profesjonalnymi, może okazać się całkowicie niemożliwa do wykonania,
  • może dojść do podrażnienia skóry używanymi przyrządami, a nawet infekcji,

  • nie ma możliwości zapewnienia zarostowi właściwej pielęgnacji dla wzrostu włosa,
  • zabieg trwa długo i może wyć nieefektywny.

To tylko kilka powodów, dla których nie warto zajmować się nawet prostym strzyżeniem brody, gdyż tylko wprawne oko jest w stanie zrobić to prawidłowo. Ponadto profesjonalny barber może także doradzić specjalne postępowanie z brodą, czy stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Zalety pracy barbera

Tylko osobom, które poważnie interesują się barberingiem i mają z nim regularnie do czynienia, zalety, jakie posiada profesjonalny barber w Gdańsku, są nie do przecenienia i nieosiągalne w warunkach domowych, a chodzi z całą pewnością o takie jak:

  • barber doradzi najlepszą metodę uzyskania oczekiwanej stylizacji,
  • przystrzyże brodę bez zastanowienia, gdyż doskonale zna się na swojej pracy i ma w niej praktykę,
  • wykona zadania dodatkowe, którymi zwyczajny człowiek może sobie nie zaprzątać głowy,
  • dobierze odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji brody,
  • zaleci regularne wizyty, które pozwolą utrzymać brodę zadbaną i w doskonałym stanie zdrowia.

Można mieć pewność, że nic nie zastąpi pracy barbera, a domowe zabiegi, jak opisane powyżej, dobre są jedynie w przypadku, kiedy cała pielęgnacja opiera się co najwyżej o dokonanie jednego, prostego cięcia. Mimo wszystko nawet ono może zostać niedokładnie wykonane, tak więc mając zarost, barbera nie można pominąć, gdyż w rzeczywistości najprostsze rzeczy mogą przynieść najwięcej kłopotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here