Czy księgowość online to dobre rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców?

0
668
Program do fakturowania

Zakładając pierwszy raz firmę, od samego początku trzeba liczyć się z przeciwnościami, jakie pojawią się na drodze. Jak tylko wszystkie formalności z urzędami zostaną załatwione, pozostaje tylko wybrać dobrą księgową. W dzisiejszych czasach takie usługi są świadczone w przeważającej części przez Internet. Rynek IT oferuje mnóstwo takich programów do prowadzenia księgowości. Wiele początkujących przedsiębiorców może mieć obawy, czy program do faktur online to lepsze rozwiązanie, niż powierzenie rozrachunków firmie księgowej. Na szczęście większość z takich systemów oferuje np. 30-dniowy darmowy okres testowy.

Oprogramowanie do fakturowania

Dobry program do fakturowania poza tym, że posiada podstawowe narzędzia niezbędne do prawidłowego prowadzenia księgowości, powinien oferować również wsparcie przy obsłudze systemu. Przykładem takiego rozwiązania może być usługa, którą oferuje księgowość online wFirma. System w tym przypadku wyposażony jest w wewnętrzny komunikator, który umożliwia stały kontakt ze specjalistycznym personelem. Kolejne kryterium, któremu powinno się przyjrzeć z bliska, jest przejrzystość i łatwość w obsłudze. Każdy, nie tylko początkujący użytkownik systemu powinien poruszać się po nim intuicyjnie i bezproblemowo odszukiwać wszystkie potrzebne funkcje. Oprócz tego, że każdy program do fakturowania powinien mieć przyjazny interfejs, to ważnym elementem przy sprawnym wystawianiu faktur jest możliwość szybkiego uzupełniania danych. Przykładem takiej funkcji jest system OCR, który jest wbudowany w księgowość online wFirma. Pozwala on na sczytywanie danych ze skanowanej faktury bez konieczności ręcznego wpisywania danych.

Księgowość online

Coraz więcej programów wyposażonych jest w zintegrowane systemy połączone z podmiotami zewnętrznymi. Ułatwia to wysyłanie faktur drogą elektroniczną albo monitorowanie płatności kontrahentów. Koniecznością w każdej firmie jest możliwość wystawiania wszystkich rodzajów faktur. Warto się zawczasu upewnić, czy dany program posiada takie możliwości. Dodatkowym atutem, będzie bez wątpienia zdolność tworzenia dokumentów w języku angielskim czy też w innej walucie.

Wsparcie księgowego jest bardzo istotnym elementem przy stawianiu pierwszych kroków w biznesie. Wybierając program do faktur online, powinno się zwrócić uwagę na to, żeby system był prosty w obsłudze i posiadał dodatkowe wsparcie w formie bazy wiedzy albo konsultanta. Program do fakturowania jest coraz bardziej popularną formą, z jakiej korzystają początkujący przedsiębiorcy. Bez wątpienia warto zainteresować się, co dodatkowo oferują tego typu programy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here