Ćwiczenia nieobciążające kolan

0
2600

Jeśli mamy problemy z kolanami to nie można ich obciążać. To by znaczyło dla nas poważne konsekwencje. Można być po operacji i wtedy dobrze wiemy, że ćwiczyć trzeba, ale tak żeby sobie nie szkodzić. Takimi ćwiczeniami, które są skuteczne, ale nieobciążające kolana jest pływanie. Można popływać, chociaż po kilkanaście minut dziennie. Efekty będą naprawdę bardzo dobrze. Wzmacniamy swoje mięśnie i jeszcze będziemy mieć o wiele ładniejszą sylwetkę.

Przy okazji można będzie miło spędzić czas. Dzisiaj baseny są w każdym mniejszym mieście, dlatego na pewno powinniśmy znaleźć czas żeby się tam udać i sprawdzić czy dobrze się czujemy w wodzie i czy spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Czy wiemy, co to nordic walking? Używa się do tego specjalnych kijków i można również chodzić i odciążać jednocześnie nasze kolana. Problem polega na tym, że wiele osób nie wie jak ma chodzić.

Mnóstwo osób nawet starszych widuje się na trasach, ale nie wiedzą, po co mają te kijki. Tutaj potrzebna jest odpowiednie technika chodzenia. Te kijki nie są jedynie do podpierania się i jeśli nie wiemy jak z nimi chodzić to lepiej nie robić tego wcale. Na pewno nie warto tego robić, jeśli liczymy na to, że nasze kolana będą odciążone. Możemy sobie bardzo poważne zaszkodzić, dlatego jeśli interesuje nas takie chodzenie to nie pozostaje nam nic innego jak wziąć, chociaż kilka lekcji. Mając problem z kolanami trzeba przede wszystkim postawić na ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud. Od tego zaczynamy i jeśli uda nam się to osiągnąć to już mamy pół sukcesu za sobą.

Skuteczne ćwiczenia

Jeśli nie za bardzo się na tym znamy i jesteśmy właśnie po operacji kolana to warto byłoby ćwiczyć z rehabilitantem. Dopiero wtedy uda nam się robić to bezpiecznie i będziemy robić dokładnie to, co trzeba. Nie chcemy przecież stwarzać niebezpieczeństwa dla kolana i ścięgien, bo niestety, ale może się to zakończyć ponowną kontuzją. Po operacji kolana nie jest łatwo dojść do siebie, dlatego trzeba się liczyć z tym, że czeka nas bardzo dużo pracy.

Nie wszystko będzie nam się udawało i czasami będzie ciężko, ale przecież chcemy chodzić? To nie mamy innego wyjścia jak skutecznie nad sobą pracować. Jeśli ktoś nie wie, jakie ma wykonywać inne ćwiczenia to warto sprawdzić to w intrenecie, ale zawsze pamiętajmy, że te ćwiczenia trzeba dostosować pod siebie. Komuś mogą one służyć, ale nam nie muszą, dlatego praca pod okiem specjalisty to bardzo dobre rozwiązanie. Bez większego problemu znajdziemy dla siebie kogoś, kto będzie w stanie nam pomóc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here