Agregat diesel dla małej firmy

0
923

Coraz więcej ludzi na świecie uzależnionych jest od dostaw prądu. Gdy mówimy o przedsiębiorcach, procent firm, które nie są w stanie działać bez energii elektrycznej, rośnie. Jak zatem zabezpieczyć się na sytuacje przerwy lub awarii? Rozwiązanie jest dosłownie jedno i jest nim wysokiej jakości agregat diesel.

Jakie są opcje i jak wybrać najlepszą? Przedstawimy najczęściej zadawane pytania, które pojawiają się na forach internetowych lub w grupach tematycznych w social mediach i znajdziemy na nie odpowiedzi. Nie ma sensu więc czekać i marnować czas na artykuły sponsorowane.

Agregat diesel – jak wybrać odpowiednią moc?

Nie każdy ma takie same potrzeby, a agregat diesel powinien zasilać jedynie niezbędne elementy wyposażenia. Nie warto zatem podłączać go do oświetlenia, skoro wydajność przekazywana powinna być komputerom, serwerom i najistotniejszych urządzeniom w firmie. Oczywiście zadbaj o to, by pozostawić pewien zapas mocy, by agregat diesel nie działał na pełnych obrotach.

Czy marka ma znaczenie?

Tak. Tańsze zamienniki, które uznawane są za mniej niezawodne i wytrzymałe, mogą być sporym zagrożeniem. Warto dodatkowo zaznaczyć, że agregat diesel od mniej popularnej marki, może być produkowany dużo krócej, a części zamienne szybko znikną z dystrybucji lub serwisów. Będzie to ogromnym utrudnieniem podczas serwisowania. Pamiętaj, że jest to inwestycja na wiele lat. Nie warto zatem szukać na siłę oszczędności rzędu kilku procent ceny.

Agregat mobilny – czy warto?

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje konstrukcji – mobilne i stałe. Czy warto kupować agregat diesel mobilny? Bez wątpienia tak – zwłaszcza w miejscach, w których Twoja firma usytuowana jest w nieruchomościach wynajmowanych. Nie zawsze jednak mobilne rozwiązania mogą być efektywne, np. w przypadku szpitali, policji, wojska, czy straży pożarnej. Tam systemy awaryjne muszą oferować maksymalnie dużo mocy i brak jakichkolwiek komplikacji z eksploatacją – nawet kosztem wysokiej ceny użytkowania.

Jak eksploatować agregat

Najlepszą odpowiedzią jest: zgodnie z zaleceniami producenta. W instrukcji obsługi znajdziemy prawdopodobnie wszystkie niezbędne informacje dotyczące aspektów regularnych serwisów i przeglądów, których trzeba się trzymać. Ważne są także kwestie związane z wybieranym paliwem lub olejami. Nie mogą być to najtańsze opcje lub pochodzić z niesprawdzonego źródła, gdyż agregat diesel może ulec z tego powodu awarii. Skróci to również jego żywotność, a nie o to nam przecież chodzi, gdy podejmuje decyzję o zakupie wysokiej klasy asortymentu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here