Na co zwrócić uwagę przy wyborze papieru toaletowego?

0
1008

Nie da się ukryć, że jest to podstawowy higieniczny artykuł, którego w żadnym domu nie może zabraknąć. Wydawać by się mogło, że jego wybór oraz kupno nie należy do najtrudniejszych czynności, ale szeroka oferta sprawia, że nie wiemy już kompletnie co jest ważne oraz na co zwracać uwagę? Przekonajmy się na co zwrócić dokładnie uwagę przy jego kupnie?

Warstwy papieru oraz jego długość

Im więcej papier toaletowy ma warstw tym jest lepsza jego wytrzymałość oraz miękkość. Ma to znacznie niebanalne podczas użytkowania. Papier, który jest złożony z kilku warstw nie podrażni nam skóry, a do tego nie jest podatny na uszkodzenia. Papier do tego sprawia wrażenie dłuższego użytkowania, a niżeli jest to w rzeczywistości. Każdemu z nas zależy na tym, aby papier toaletowy kupować możliwie najrzadziej. Sugerowanie się samą objętością konkretnej rolki jest zgubne. Są sposoby, które sprawią, że tylko wygląda na większą. Sposobem tym jest chociażby nawijanie papieru luźne na rolkę. Zbytniej uwagi nie powinniśmy także zwracać na ilość rolek. Pamiętajmy, ze liczy się wyłącznie długość papieru. Papier typu jumbo jest najlepszym wyborem. Długość jednej rolki to ponad 100 metrów.

Rodzaj materiału i zapach

Wiele osób także zwraca uwagę na zapach papieru. Wydaje się nam, że papiery zapachowe gwarantują nam nieco wyższe standardy. Jednak musimy mieć świadomość, że aby papier miał w ogóle zapach, to musi on być nasączany chemicznymi substancjami, które niestety mogą działać podrażniająco na skórę. Przy stosowaniu dłuższym mogą także niszczyć bakteryjną florę naszego trawiennego układu. Papier toaletowy wytwarzany może być makulatury czy też z celulozy. Oba z tych materiałów mają swoje plusy oraz minusy. Celulozowy papier jest o wiele bardziej komfortowy w użyciu. Jest wytrzymały, miękki oraz nie podrażnia naszej skóry. Z kolei papier z makulatury jest o wiele tańszy oraz wytwarzany w ekologiczny sposób. Do jego produkcji nie są wykorzystywane żadne barwniki sztuczne. To one właśnie nadają celulozowemu papierowi kolor odpowiedni. Gdy się decydujemy na papier z makulatury, to zwrócić powinniśmy uwagę na fakturę. Wypustki na powierzchni znacznie zwiększają wydajność oraz także jego wytrzymałość. Zatem nie zwracajmy tylko uwagi na cenę papieru, ale przede wszystkim na jakość. Jakość powinna być dla nas najważniejsza. Po zapoznaniu się z powyższym jesteśmy już o wiele bardziej świadomi. Powinniśmy to docenić i postępować zgodnie z pewnymi zasadami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here