Jak wykończyć nowoczesne mieszkanie? Czyli karnisz srebrny w roli głównej

0
871
Jak wykończyć nowoczesne mieszkanie

Aranżując wnętrze mieszkania często skupiamy się na dużych, istotnych elementach, takich jak meble, dywany, czy oświetlenie, zupełnie zapominając o drobniejszych szczegółach. Podobnie jest z oknami, będącymi przecież jednym z najważniejszych elementów pomieszczenia. Skupiając się na właściwym doborze firan czy zasłon pomijane zostają detale, takie jak karnisze, które mogą spełniać przecież nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Tymczasem karnisz srebrny, metalowy czy drewniany może odgrywać naprawdę znaczącą rolę w nowoczesnym mieszkaniu.

Dobór karnisza do rodzaju wnętrza

Niewątpliwie okna to jeden z najważniejszych elementów każdego pomieszczenia. W wyjątkowo wysokim stopniu decydują one o jego charakterze, sprawiając, że pokój utrzymany jest w stylu przytulnym, glamour lub surowym i industrialnym. Decydujące znaczenie mają więc ozdoby i dekoracje okien, wśród których znajdują się zasłony, karnisze, rolety, żaluzje, czy też firany, Jednym z niezwykle efektownych rozwiązań w aranżacji wnętrz jest zastosowanie karniszu srebrnego, który choć pozornie jest zaledwie niewielkim detalem potrafi idealnie dopełnić wykończenie współczesnych wnętrz w dobrym stylu. Jak dobrać nowoczesne karnisze, czym się kierować w wyborze i na co zwrócić uwagę prezentujemy poniżej.

Karnisz srebrny – z czym powinien współgrać?

Podejmując się zadania, jakim jest wybór idealnego karniszu dopasowanego do wnętrza naturalnie pojawia się pytanie z jakimi elementami powinien on harmonizować? Pytanie to nie jest bezzasadne, w końcu w pomieszczeniu często znajduje się tyle barw, kształtów i przedmiotów, że trudno zdecydować na czym oprzeć swój wybór. Wbrew pozorom odpowiedź jest jednak bardzo prosta – należy dobrać je tak, by pasowały do kolory okuć mebli oraz lamp i wszelkiego oświetlenia. Tym samym karnisz srebrny to doskonały wybór, jeśli w pomieszczeniu wykończenie mebli, a także kinkiety czy żyrandol wykonane są z metalu, szkła lub materiałów sztucznych w kolorze zbliżonym do srebrnego lub popielu.

Nowoczesne karnisze dopasowane do stylu pomieszczenia

Choć karnisz srebrny ze względu na interesujący ale wciąż klasyczny styl uchodzi za rozwiązanie dosyć uniwersalne, są jednak wnętrza, w których prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Należą do nich z pewnością pomieszczenia w stylu glamour, zazwyczaj bogato zdobione, utrzymane w luksusowej estetyce, bardzo często opartej na kolorystyce, w której subtelne karnisze srebrne to wręcz wymarzona część dekoracji. Równie dobrze spiszą się one we wnętrzach minimalistycznych, świetnie korespondując z oszczędnymi w ozdobniki, jasnymi pokojami.

Który z karnisz srebrny wybrać – pojedynczy czy podwójny

Kiedy już z grubsza wiemy jakie detale wykończeniowe okien trafiają w nasze gusta kwestia czasu jest pojawienie się pytania o to czy lepiej zdecydować się na karnisz pojedynczy czy podwójny? Tak naprawdę wybór należy jedynie od osobistych preferencji, wystroju wnętrza i pomysłu na to, w jaki sposób chce się je urządzić. Nowoczesne karnisze podwójne umożliwią powieszenie nie tylko zasłon, ale także ozdobnych firanek. Pojedynczy karnisz srebrny to z kolei idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy okno wyposażone jest w żaluzje lub rolety, natomiast firany mają spełniają rolę stricte dekoracyjną. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to, która opcja jest lepsza, należy jedynie uwzględnić styl i pozostałe wyposażenie pomieszczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here