Zabawki, które tak łatwo się nie znudzą

0
1400

Szukając idealnego pomysłu na prezent dla naszego dziecka przeglądamy całe morze produktów, o których dobrze wiemy, że za chwilę wylądują w kącie i najmłodsi krytycy zabawkowego świata raz dwa się z nią rozprawią. Tandetne, plastikowe materiały. W zasadzie żadna funkcjonalność. Dziecięce pokoje toną w takich przedmiotach, z których pożytek tak w zasadzie był tylko przez chwilę. W jakie produkty dla dzieci warto zainwestować? Co pobudzi dziecięcą kreatywność i zajmie nasze pociechy na trochę dłużej niż wszystko do tej pory? O tym przeczytacie w tym artykule.

Coś zupełnie nowego

Rewelacyjnym pomysłem na prezent, który pobudzi wyobraźnię i zainteresuje najmłodszych i to już od 2 roku życia są układanki magnetyczne. Mają one różne formy, ale są to zabawki, które z pewnością przyciągną uwagę nawet rodziców. Przykładowo takie zestawy tematyczne zamknięte w pudełku imitującym książkę, wykonaną z wysokiej jakości kartonu, który wytrzyma długie godziny zabawy i ciągłe przekładanie i otwieranie. W środku znajdziemy, najczęściej na okładce planszę magnetyczną związaną z motywem przewodnim na przykład wnętrza jakiegoś pokoju, albo postaci, a w drugiej części pudełeczka znajdują się elementy magnetyczne, które do tej planszy będziemy przykładać uzupełniając cały obrazek. Układanki magnetyczne dla dziewczynek to najczęściej znane dotychczas w trochę innej formie ubieranki. Młode damy mogą kompletować pełne stylizacje dla całej rodziny. Postaciom można nawet zmieniać oczy i noski! Dla chłopców znajdziemy specjalne zestawy związane z wozami strażackimi i innymi samochodami, a także z dinozaurami i innymi zwierzakami. Rozmaite zestawy układanek magnetycznych znajdziecie na stronie https://www.hoplik.pl/zul_m_ZABAWKI_Puzzle-i-ukladanki_Ukladanki-magnetyczne-1872.html.

Zabawki na lata

Układanki magnetyczne to zabawka, która będzie rosła wraz z dzieckiem. Większość z nich dedykowana jest od drugiego roku życia. Warto jednak, aby rodzice, którzy najlepiej znają swoje dziecko sprawdzili, czy niektóre elementy nie są za małe dla ich pociechy i czy na jakiś czas nie trzeba ich schować, ale dzięki temu z czasem, gdy te elementy wrócą do pudełka maluch odkryje zabawkę na nowo. Takie zestawy pobudzą kreatywność naszego malucha, pomogą w rozwijaniu wyobraźni przestrzennej,rozwiną zdolności manualne. Z czasem, kiedy nasza dziecko zacznie się uczyć języków obcych, to układanki magnetyczne zostaną świetną pomocą naukową. Dzięki nim z łatwością brzdące będą przyswajać nowe słówka i nauka stanie się przyjemniejsza. Z pewnością jest to zabawka, która wciągnie zarówno tych najmłodszych jak i tych ciut starszych, a dzięki magnesom trudniej będzie pogubić drobne elementy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here