Wyposażenie skrzynki narzędziowej

0
2006
Wyposażenie skrzynki narzędziowej

Skrzynka narzędziowa bez względu profesjonalizm wynikający z wyposażenia znajduje się praktycznie w każdym domu. Nawet osoby, którym władanie narzędziami i majsterkowanie sprawia wiele problemów posiadają podstawowy zestaw narzędzi, który może się przydać w zasadzie w każdym momencie. W przypadku osób, które uważają, że fach złotej rączki jest zbędny zalecamy zakup przynajmniej minimalistycznego zestawu – zarówno w domu, jak i w aucie. W jaki sposób wyposażyć tego rodzaju skrzynki? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Rodzaj wyposażenia skrzynki opiera się w dużej mierze o rodzaj prac, jakie będziemy wykonywać. Do pozostałych kryteriów zaliczamy wielkość miejsca w którym zamierzamy skrzynkę narzędziową przechowywać. Dla osób gospodarujących niewielki – piwniczny kąt zestaw ten z pewnością będzie bardziej ograniczony. W przypadku większej przestrzeni wyposażenie można rozbudować do rozmiarów co najmniej imponujących.

Zakupy rozpocznijmy od wyboru skrzynki

Jak sama nazwa wskazuje – skrzynka narzędziowa to podstawa naszego ekwipunku. Eksperci w tej kwestii nie pozostawiają złudzeń – skrzynka powinna być trwała i wytrzymała, a zatem stworzona z wysokiej jakości – odpornego na urazy mechaniczne i warunki atmosferyczne tworzywa. Przed dokonaniem wyboru, warto również zajrzeć do wewnątrz. Przestronność i elastyczny rozkład będzie w tym przypadku walorem wpływającym na komfort i praktyczność.

W kwestii zestawu rozbudowanego może się zdarzyć, że nawet największy wariant skrzynki jest dla nas niewystarczający. Wówczas warto dokupić nieco mniejszą skrzynką na narzędzia podstawowe, czyli używane przy większości prac domowych. Skrzynka większa gabarytowo wówczas winna zawierać narzędzia specjalistyczne. Wprowadzi to ład w kwestii wyposażeniowej. W kwestii skrzynek mniejszych, warto w ich wnętrzach mieć kilka przegród, które pozwolą na nie mieszanie się niewielkich przyborów np. w trakcie transportowania.

Wózki, skrzynki i torby narzędziowe znajdziesz w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/warsztat-wozki-skrzynki-torby-narzedziowe-c-8784_8785.html

Wyposażamy skrzynkę narzędziową

Wyposażamy skrzynkę narzędziową

W podstawowej skrzynce narzędziowej bezsprzecznie powinny znaleźć się – młotek, scyzoryk, wkrętak płaski oraz krzyżowy, kombinerki, suwmiarka, a także klucz nastawny. W wariancie poszerzonym warto przy sobie mieć także imbusy, wiertarkę, zestaw podstawowych wierteł do drewna oraz metalu, punktak, probówkę, nożyk do tapet, szczypce zaciskowe, taśmę izolacyjną oraz miarkę. W przypadku wiertarki należy pamiętać o swobodnej pozycji przewodu.

Kwestie motoryzacyjne, a skrzynka narzędziowa

W przypadku posiadania garażu oraz auta należy skupić się na nieco innej formie wyposażenia, którą stanowią akcesoria motoryzacyjne. Przydadzą się one podczas naprawiania prostych awarii oraz niewielkich usterek. O jakich akcesoriach mowa? Przede wszystkim o młotku, śrubokręcie, kombinerkach, przecinakach, kluczach płaskich i nasadowych w podstawowej gamie rozmiarów, imbusach, kluczach rurkowych, kleszczach, szczypcach oraz latarce bez której obejść się nie może. Kilka z owych narzędzi warto przechowywać w bagażniku pojazdu. Do nich zaliczamy dodatkowo lewarek, klucz do kół oraz kable wspomagające do akumulatora. W celu przechowywania tychże akcesoriów przydać może się specjalna – bagażowa skrzynka, która zajmuje niewiele przestrzeni.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here