Wygląd zewnętrzny alkoholika – jak rozpoznać osobę uzależnioną?

0
1075
alkoholik

Alkoholizm to bardzo poważna choroba, która niestety dotyka coraz większą cześć społeczeństwa. Uzależnienie od alkoholu bardzo szybko rośnie, a sam problem dla wielu niestety jest niewidoczny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie niesie za sobą dostarczanie do organizmu tego rodzaju składników i substancji. Jest to problem zarówno natury psychicznej, jak i fizycznej, który szkodzie jednocześnie samemu uzależnionemu, jak i jego bliskim. Jak poznać alkoholika po wyglądzie? Jakie cechy wyjawia osoba nadużywająca alkoholu? Jak substancja te wpływa na wygląd, zachowanie i psychikę człowieka?

Osoba, która nie radzi sobie z emocjami, jak również ta, która popłynęła w nałogu, najczęściej jest łatwa do rozpoznania. Choć wielu ludziom wydaje się, że ich wygląd ani zachowanie nie zmienia się, jest to zupełną nieprawdą. Każda osoba, która od dłuższego czasu pije przybiera pewnych charakterystycznych cech. Zatem jak rozpoznać alkoholika po twarzy?

Jak alkohol wpływa na wygląd zewnętrzny?

Osoba chora podczas picia przybiera różnego rodzaju postawy. Brak alkoholu jest również widoczny w jego ruchach czy poczynaniach. Osoba uzależniona przede wszystkim przybiera na wadze. Często widoczne są różnego rodzaju opuchlizny umiejscowione w okolicy nóg, twarzy czy brzucha. Spowodowane jest to przede wszystkim wadliwym funkcjonowaniem organów takich jak nerki czy wątroba. Bardzo widoczne są również objawy alkoholizmu na twarzy. Buzia osoby chorej najczęściej staje się zniszczona. Widoczne stają się żyły i popękane naczynka. Skora jest matowa i szorstka. Czasem wydaje się nienaturalna i sztuczna. Przypomina postać zrobiona z plasteliny. Z czasem odbierana jest jako stale zmęczona i wyblakła. Rozszerzone naczynia krwionośne, które uwydatniają się z każdym spożytym łykiem alkoholu negatywnie wpływają na obiór zewnętrzny.

Jak poznać alkoholika po wyglądzie biorąc pod uwagę pozostałe elementy?

U alkoholików – w szczególności u kobiet, widoczne staja się zmarszczki rozstawione na całym ciele. Skóra wiotczeje i opada, a cera staje się bardzo szorstka i sucha. Spożywanie nadmiernej ilości alkoholu upośledza produkcję kolagenu. A więc bardzo negatywnie wpływa zarówno na skórą, jak i stawy czy inne organy wewnętrzne.

Alkoholizm wpływa także na postawę. Mięśnie osoby uzależnionej wiotczeją, jednocześnie tracąc swoją siłę i stabilność. Ciało alkoholika bardzo często jest roztrzęsione. Osoby uzależnione niejednokrotnie posiadają problem z utrzymaniem rąk, przenoszeniem rzeczy, jak również wykonywaniem precyzyjnych ruchów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here