Światłowód dla każdego

0
4233
Światłowód dla każdego

Pojawienie się w Polsce światłowodu można nazwać krokiem milowym w rozwoju technologii. Dlaczego? Dzięki niemu można liczyć na sprawnie działający i niezwykle szybki Internet, a na dodatek światłowód działa niezależnie od warunków zewnętrznych. Jest dostępny dla każdego i to wcale nie w wysokich cenach.

Najlepszy sposób na przesyłanie danych – światłowód

Światłowód to obecnie najlepsza i najnowocześniejsza technologia przesyłania danych. Wykorzystuje się go szeroko w telekomunikacji, ale upowszechnił się stosunkowo niedawno. Światłowód jest grubości ludzkiego włosa. Przewodzi impuls świetlny, który może przemieszczać się w błyskawicznym tempie. Dzięki temu działanie Internetu czy telewizji jest tak szybkie.

Internet dostarczany za pośrednictwem kabli miedzianych oraz drogą radiową nie osiąga takich samych parametrów, co światłowodowy. Mało tego, dawniejsze sposoby przesyłania danych są podatne na działanie warunków atmosferycznych, które mogą obniżać wydajność infrastruktury i prędkość przesyłu danych. W przypadku światłowodu taka sytuacja nie ma miejsca. Jest on zupełnie odporny na opady, niskie temperatury, burze itp. Światłowód oferuje prędkość symetryczną rzędu nawet 1 Gb/s, a w ostatnim czasie INEA podniosła wydajność światłowodów nawet do 10 Gb/s.

Zalety sieci światłowodowej

Światłowód ma bardzo wiele zalet w porównaniu do Internetu rozprowadzanego zwykłymi kablami miedzianymi. Przede wszystkim jest to sposób przesyłu danych, który nie jest w żaden sposób narażony na zmiany pod wpływem czynników zewnętrznych. Światłowód działa tak samo niezawodnie, obojętnie czy pada deszcz, świeci słońce czy wieje wichura.

Połączenie światłowodowe charakteryzuje się także bardzo dużą pojemnością informacyjną. To w praktyce przekłada się na jeszcze szybsze działanie Internetu. Światłowód oferuje stałą prędkość działania. Jego zastosowanie to gwarancja, że przeglądanie stron i ściąganie dużych plików (na przykład filmu) będą odbywać się bardzo szybko. I to nawet wtedy, gdy robisz w sieci kilka rzeczy naraz, ba – nawet wtedy, gdy jest do niej podłączonych kilka urządzeń. Światłowód świetnie sprawdza się także w biurach.

Światłowód dla każdego

Światłowód to obecnie technologia osiągalna dla każdego. Jest dostępny w ofertach coraz większej liczby dostawców. Warto rozważyć instalację światłowodu, ponieważ nie jest to o wiele droższe rozwiązanie niż standardowy Internet asymetryczny.

Hiperszybki Internet to rozwiązanie dobre dla osób, których praca opiera się na połączeniu internetowym. Np. INEA w swojej ofercie ma także najszybszy Internet w Polsce – 10 Gb/s. Teraz każdy może w swoim domu mieć naprawdę szybkie łącze internetowe. Oczekiwanie na pobranie filmu to już przeszłość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here