Strzyżenie

0
1658
Strzyżenie

Niektórym z nas wydaje się, że chodzenie do fryzjera, to strata czasu. Myślą, że sami ostrzygą się znacznie lepiej i na dodatek nie będzie ich to kosztować. Jednak prawda okazuje się inna. Nasze włosy w rękach fachowca, to sprawa nie do przecenienia. Nie na darmo człowiek ten uczęszczał do szkół i kształcił się z mozołem.
Jasne, że możemy sami podciąć sobie włosy, lub nawet wygolić to i owo, ale efekt już nie będzie zawsze taki jaki zaplanowaliśmy. Nawet jeśli jesteśmy zaopatrzeni w nieodzowny sprzęt. Inaczej rzecz się przedstawia, gdy sami jesteśmy profesjonalistami w tym fachu. Jednak — co tu dużo gadać — samemu nie damy rady ostrzyc się tak, jak chcemy. Górę wezmą oczywiście przeszkody natury fizycznej.
Aby sprostać naszym oczekiwaniom — wybieramy się do fachowca.
Fachowiec /pomijając jego płeć/ zapewni nam stosowną opiekę nad naszą fryzurą i sprawi, iż będziemy w pełni usatysfakcjonowani.
Oprócz wiedzy, którą niewątpliwie nabył nasz wybawca, jest on zaopatrzony w profesjonalny sprzęt, o wysokiej klasie przydatności.
Do urządzenia, które najczęściej używane jest we fryzjerstwie, zaliczana jest profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów.
Maszynka taka już od dawna zanana jest fryzjerom. Jednak jej parametry i funkcjonalność ciągle ulegają zmianom. Wielokrotnie przeprowadzane doświadczenia pozwalają na notoryczne wprowadzanie udoskonaleń. W laboratoriach i halach doświadczalnych, inżynierowie o przygotowaniu politechnicznym bez przerwy głowią się nad tym zagadnieniem. Jednak podstawowe obserwacje i eksperymenty mają swój początek gdzie indziej. Myślę, że nie będę posądzony o zdradę jakiejś super tajnej tajemnicy, jeśli przytoczę kilka szczegółów.
Otóż za podstawę i wzór do wyprodukowania pierwszej maszynki do strzyżenia włosów były żniwiarki. Te jedne z pierwszych maszyn rolniczych posłużyły do wprowadzenia na rynek maszynek do strzyżenia włosów. Jednak i one — żniwiarki — ewoluowały, co pomogło oczywiście w ewolucji maszynek do strzyżenia.
Zaobserwowano niesamowite podobieństwo, jeśli chodzi o fizyczne cechy włosów i zbóż. Rośliny te — podobnie jak włosy — poddawane są różnym działaniom związanym z warunkami atmosferycznymi. Podobnie zachowują się na wietrze, czy deszczu i podobnie reagują na zmianę temperatury. Co za tym idzie ich pielęgnacja, czyli w tym wypadku koszenie /strzyżenie/ może się odbywać podobnie.
Parametry ostrzy maszynek do strzyżenia bazują na analogicznych, stosowanych w rolnictwie.
Co ciekawe, oglądanie falujących zbóż na wietrze, jak żywo przywodzi na myśl włosy. A przypomnijmy sobie niesamowity warkocz Jagny z Chłopów Reymonta. Przecież to prawie dorodny kłos pszeniczny!
Natura otacza nas wokół i dostarcza wielu pomysłów na rozwiązywanie przeróżnych problemów.
Żyjmy w zgodzie z naturą, to i ona będzie dla nas życzliwa.
A wracając do włosów, to przecież ich farbowanie również podpowiedziała nam natura. Zmieniające się pory roku wpływają na zmiany ubarwienia roślin. My również pragniemy zmian i podobni naturze ulegamy przeobrażeniom.

alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułModna fryzura
Następny artykułPociągła twarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here