Rehabilitacja w górach – o czym warto wiedzieć?

0
912
Rehabilitacja w górach

Turnusy rehabilitacyjne w górach (i każdej innej części kraju) zasadniczo mają na celu umożliwienie powrotu do zdrowia lub zachowania obecnego stanu. Jednak nawet wówczas warto wybrać lokalizację, która odpowiada nam wizualnie. Dlaczego to takie ważne?

Wycieczki na poprawę nastroju

Jeśli tylko stan Twojego zdrowia na to pozwala – weź pod uwagę, że być może uda Ci się wybrać choćby na króciutki spacer. Dlatego też, jeśli uwielbiasz górskie widoki, turnus rehabilitacyjny w takiej okolicy będzie dla Ciebie zdecydowanie jednym z najlepszych wyborów. Ćwiczenia na turnusach potrafią być naprawdę wykańczające fizycznie, dlatego warto szukać rozwiązań, które pomogą poprawić samopoczucie i utrzymać motywację do ćwiczeń.

Pamiętaj, że nawet jeśli Twój lekarz uważa, że wycieczka w góry jest niebezpieczna dla Twojego zdrowia – nie oznacza to, że nie możesz patrzeć. Również wypicie popołudniowej herbaty czy zjedzenie posiłku z widokiem na góry będzie świetną poprawą nastroju.

Kiedy warto się tam wybrać?

Turnusy rehabilitacyjne w górach będą oczywiście spełniać swe zadanie niezależnie od pory roku, jednak jeżeli zależy Ci na pięknych widokach, wybierz wiosnę (lato) lub zimę. W tym pierwszym okresie będziesz mieć szansę przyglądania się górom pokrytym żywą roślinnością, a w drugim – popodziwiasz ośnieżone górskie szczyty.

Podsumowując zatem, góry są doskonałym wyborem bez względu na porę roku. Zawsze znajdzie się tam coś, co przykuje wzrok i pozwoli cieszyć się wyjazdem. Szczególnie pomiędzy sesjami ćwiczeń, kiedy może przyjść zniechęcenie – warto postawić na wypoczynek. Jeśli odpowiada Ci taka forma – może on przyjmować również aktywną formę.

Dlaczego w góry?

Oczywiście, nie jest to wybór dla każdego. W górach odnajdą się jedynie osoby, które przepadają za tego typu widokami, jak również wycieczkami. Jeśli lubisz oglądać góry i nawet jeśli spacery nie będą opcją – chętnie na nie popatrzysz, turnus rehabilitacyjny w górach może być dobrym wyborem.

Natomiast gdy wolisz spoglądać na jezioro bądź morze, wybierz raczej płaski teren, z właśnie tego rodzaju widokami. W ten sposób zapewnisz sobie owocny wyjazd rehabilitacyjny połączony z miłymi akcentami pomiędzy ćwiczeniami. Coś dla ducha i coś dla ciała!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here