Profesjonalne malowanie konstrukcji stalowych

0
1357
konstrukcje stalowe, malowanie

Konstrukcje stalowe są bardzo popularne chociażby w różnych halach produkcyjnych czy magazynowych. Stawia się takie budynki, ponieważ jest to szybsze i tańsze. Problem w tym, że samo postawienie to jedno, ale ważne jest również konserwowanie konstrukcji stalowej, bo bez tego całość będzie po kilku latach bardzo niebezpieczna. Zdarzają się wypadki gdzie dochodzi do zawalenia całej konstrukcji, dlatego nie można sobie na to pozwolić i trzeba wezwać firmę, która jest w stanie wykonać to zadanie najlepiej jak to tylko jest możliwe. Potrzebna jest tutaj wiedza oraz odpowiednio dobrany sprzęt, bo całość gwarantuje wtedy solidne oraz bezpieczne wykonanie całej pracy.

Przygotowanie do malowania konstrukcji stalowych

Istotne będzie odpowiednie przygotowanie, bo od tego zależna będzie trwałość powłoki, jaka zostanie wykonana. Trzeba w odpowiedni sposób przygotować powierzchnie pod malowanie. Wszystko ma być oczyszczone z rdzy zalegającej na stali jak i trzeba całość odtłuścić, bo wtedy preparat do konserwacji będzie lepiej się trzymał. Istotne będzie również to jak gruba powłoka będzie nakłada na stal oraz to, jaka będzie wybrana farba. Właściwości farby mają ogromne znaczenie dla trwałości konstrukcji, dlatego warto wybierać to, co jest najlepszej klasy nawet, jeśli cena jest wyższa.

Konserwacje wykonuje się raz na kilka czy nawet kilkanaście lat, dlatego koszty farby nie mają takiego znaczenia jak ich trwałość. Istotne dla trwałości ma również to, jaka będzie użyta metoda aplikacji farby na konstrukcje stalową. Jeśli jest to konstrukcja gdzieś na powietrzu to wpływ na trwałość ma również pogoda i trzeba z nią tak utrafić żeby warunki były optymalne, a wtedy do tematu malowania konstrukcji nie trzeba będzie przez długie lata wracać.

Nakładanie powłok na konstrukcje stalową

Najprostszą metodą jest nakładanie farby pędzlem. Jest to czasochłonne i zużycie farby jest wtedy bardzo duże. Nie wszędzie uda się dotrzeć z pędzlem i często bywa to niebezpieczne. Można również wybrać metodą nakładania wałkiem farby i jest to często wybierany sposób. Jest łatwiejszy i wydajniejszy, ale również wymaga prac ręcznych, co często wiąże się z pomijaniem wielu elementów konstrukcji. W jednym miejscu farby jest więcej, w drugim mniej, a w trzecim w ogóle jej nie ma.  Popularną metodą jest natrysk powietrzny i wtedy można tę pracę wykonywać o wiele bardziej dokładnie, co oznacza dotarcie we wszystkie miejsca. To ma znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa całej konstrukcji stalowej.

Wybór odpowiedniej farby do malowania konstrukcji stalowych

Dobranie parametrów farby, jaka ma znaleźć się na stalowej konstrukcji jest bardzo ważne. Trzeba będzie dobrać farbę do wielu czynników. Jednym z nich jest agresywność korozyjna środowiska. Im konstrukcja jest bardziej narażona na rdzę tym lepsza farba ma być zastosowana. Istotny będzie okres trwałości całego malowania i na to wpływ ma lepszej jakości farba. Aplikacja ma wpływ na to, jaki wybierzemy rodzaj farby dopasowany do potrzeb pracy, jaka jest do wykonania.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here