Pościel z mikrofibry

0
1484
Pościel z mikrofibry

Pościel stanowi najistotniejszy element wyposażenia naszej sypialni w kontekście rozpatrywania komfortu, efektywności, jakości naszego snu. Ponadto w dużym stopniu decyduje o wystroju, elegancji, stanowi o gustach właścicieli sypialni.

Mikrofibra- inaczej mikrofaza lub mikrowłókno – to połączenie bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych, powstające w wyniku złożonych procesów technologicznych. Wykorzystujemy ją przede wszystkim przy produkcji pościeli, koców, śpiworów, poduszek, ściereczek.

Pościel z mikrofibry jest bardzo wytrzymała, chociaż włókna tkaniny są cienkie (30 razy cieńsze niż włókna bawełny). Jej wytrzymałość idzie w parze z trwałością w trakcie użytkowania, a więc zachowaniem takiej samej intensywności kolorów oraz wzorów jak tuż po zakupie. Jest przyjemna w dotyku, nie śliska, łatwo dopasowuje się do ciała śpiącego zapewniając wygodę i zachowanie ciepła. Niezmiernie istotnym dla zachowania odpowiednich właściwości pościeli z mikrowłókna, jest odpowiednia jej pielęgnacja i konserwacja. Prać należy ją oddzielnie, w temperaturze 40 – 50 ( maksymalnie 60) stopni, następnie wypłukać w zimnej wodzie, nie używając środków zmiękczających.

Pościel z mikrofibry nie gniecie się, a co za tym idzie nie wymaga prasowania. Po praniu wystarczy ją ładnie rozwiesić i po wyschnięciu prezentuje się idealnie. To sprawia, że jest niezastąpiona przy wyjazdach, na które zabieramy własną pościel albo chcemy oblec śpiwory. Miękkość tkaniny, która nie traci na wartości nawet po wielokrotnym praniu, czyni ją odpowiednią dla dzieci i osób o wrażliwej skórze. Jest również idealna dla osób z alergią, ponieważ sama w sobie nie drażni, nie powoduje uczuleń. Mikrowłókna zapobiegają rozwojowi bakterii oraz roztoczy pochodzących z kurzu. Nie grozi nam przegrzanie ciała, jako że posiada ona właściwości oddychające i doskonale odprowadza wilgoć. Gdy natomiast mamy do czynienia z zimniejszymi nocami, pościel ta gwarantuje dużą szczelność.

mikrofibra

Pościel z mikrofibry posiada liczne walory estetyczne. Może być farbowana na różne kolory, w różne wzory, przyczyniając się do nadania sypialni eleganckiego, oryginalnego, a nawet ekstrawaganckiego wyrazu. Dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno w przypadku kupna pościeli o standardowych wymiarach, pościeli na łóżka dziecięce, jak i kompletów na duże małżeńskie łoża. Doskonale nadaje się do tworzenia pomysłowych kompozycji wystroju nie tylko sypialni, ale także innych pomieszczeń służących do wypoczynku i relaksu.

Również ceny pościeli z mikrofibry są znacznie niższe niż na przykład ceny pościeli atłasowej , jedwabnej, czy bawełnianej.

Źródło http://i-firany.pl/posciel-z-mikrofibry-mikrowlokna

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here