Pończochy uciskowe – profilaktyka i wspomaganie leczenia

0
1803
Pończochy uciskowe – profilaktyka i wspomaganie leczenia

Nieinwazyjny i skuteczny w działaniu sposób na żylaki żył, opuchnięcia, ból i dyskomfort? Pończochy uciskowe – produkt, który nie jest nowością, ale przekonujemy się do niego stosunkowo powoli. Zapobiegają, wspomagają leczenie i przynoszą ulgę.

Pończochy uciskowe i ich sposób działania

Założenie pończochy uciskowej daje efekt w postaci nacisku wywołanego na chorobowo zmienione żyły. W ten sposób walczy się w dużej mierze z żylakami kończyn dolnych, które sprawiają problem nie tylko ze względu na odczuwane dolegliwości, w tym ból, ale i wyglądają po prostu nieestetycznie.

Ucisk wywołany na kończyny dolne powoduje zapadanie się żył, przez co krew zaczyna przepływać do żył głębokich. Usprawnia się proces przepływu krwi w górę, w tym do serca. Łatwiej zapobiegać zastojom i zakrzepom, które są groźne dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Pończochy uciskowe mogą być zatem stosowane już na etapie zmagań z żylakami kończyń dolnych, ale i znajdują swoje miejsce w szeroko pojętej profilaktyce.

Dobór do indywidualnych potrzeb

Aby pończochy uciskowe spełniały swoje funkcje, wspomagały zdrowienie i niwelowanie nieprzyjemnych dolegliwości, muszą być dobrze dobrane i właściwie użytkowane. Parametr, który wpływa na finalne efekty to grubość, od której uzależniona jest siła nacisku. Najprostsza zasada to wybór pończoch o rozmiar mniejszych od tych, które nosi się zazwyczaj. Liczy się bowiem ucisk mający zbawienny wpływ na stan dolnych kończyn.

Każdorazowo trzeba czytać wszystkie informacje zawarte na opakowaniach pończoch uciskowych. Powinny być one dopasowane do pojawiających się problemów. Jedne są przeznaczone do zwalczania pajączków, inne mają za zadanie radzić sobie z dużymi obrzękami i opuchnięciami. Zastosowanie tych właściwych wpływa na poprawę kondycji nóg oraz niwelowanie dolegliwości bólowych.

Nieestetyczny i bolesny, a co gorsza pogłębiający się problem, można skutecznie zwalczać. Niekiedy trudno wyeliminować konieczność stosowania metod leczniczych, farmakologicznych czy chirurgicznych, ale wspomagająco pończochy uciskowe mogą znaleźć swoje miejsce w domu każdego pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here