Płyn do płukania jamy ustnej – czy należy go stosować?

0
1429
płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej powinien być używany przez nas każdego dnia. Jest to jeden z obowiązkowych produktów, które stosuje się podczas codziennej higieny jamy ustnej. Płyn do płukania nie zastąpi prawidłowego szczotkowania, ale dociera tam, gdzie szczoteczka nie da rady. Dzięki temu jest pomocny w rozwiązywaniu wielu problemów, takich jak nieświeży oddech, kamień nazębny czy stany zapalne.

Jak należy stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Płyn do płukania jamy ustnej można stosować, aż na 3 sposoby:

  • przepłukać jamę ustną przed rozpoczęciem szczotkowania zębów. Dzięki temu szczoteczka będzie miała łatwiejsze zadanie;
  • przepłukać jamę ustną po szczotkowaniu zębów. W ten sposób zapewnimy dodatkową ochronę naszym dziąsłom i zębom;
  • przepłukać jamę ustną po każdym posiłku, dzięki temu usuniemy z buzi wszystkie resztki pokarmowe, będące pożywką dla różnych bakterii.

Przeczytaj też: http://shafiarka.pl/kwasy-latem-dobry-pomysl/

Na co uważać, podczas stosowania płynu do płukania jamy ustnej?

Umiar to podstawa. Nie możemy być nadgorliwi i stosować płyn zbyt często. Druga ważna kwestia to wybór odpowiedniego płynu do płukania jamy ustnej, który będziemy mogli stosować każdego dnia. Skład takiego produktu powinien być pozbawiony alkoholu lub zawierać jego niewielkie ilości. Alkohol stosowany w nadmiarze może spowodować przesuszenie błony śluzowej, a w następstwie jej bolesne uszkodzenie.

Stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jest istotne, jeżeli zależy nam na utrzymaniu prawidłowej higieny oraz, gdy jesteśmy w trakcie leczenia niektórych schorzeń czy rekonwalescencji pozabiegowej.

Pamiętajmy, że stosowanie płynu do płukania jamy ustnej powinno stanowić tylko jeden z elementów codziennej higieny jamy ustnej, nie może być zastępstwem szczotkowania, czy nitkowania zębów.

Dla kogo płyn do płukania jamy ustnej?

Płyny do płukania jamy ustnej są szczególnie polecane osobom, które noszą aparat ortodontyczny, takim, którzy mają wady zgryzu w formie stłoczeń i rotacji zębów oraz korzystają z uzupełnień protetycznych.

Płyn do płukania jamy ustnej w takiej sytuacji jest obowiązkowym preparatem, żeby uzyskać optymalne efekty higieniczne.

Źródło: https://www.gagatkowo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here