Płótno canvas – idealny materiał do reprodukcji obrazów

0
898

Piękne zdjęcia i obrazy to obowiązkowy element każdego przytulnego wnętrza. Nie tylko zdobią pomieszczenie, ale też nadają mu indywidualnego charakteru. Choć pewnie wszyscy chcielibyśmy mieć w domu oryginalne obrazy autorstwa ulubionych malarzy, nie zawsze jest to jednak możliwe i właśnie wtedy przydatne okazują się tekstylia do zadruku. W tym artykule przyjrzymy się szczególnie materiałowi typu canvas, a więc tkaninie przypominającej tradycyjne płótno malarskie.

Tkaniny do zadruku typu canvas – krótka charakterystyka

Na rynku możemy zakupić różnego rodzaju tekstylia do zadruku. Wykorzystuje się je głównie do produkcji reklamy wielkoformatowej, ale nie tylko. Idealnym przykładem jest właśnie canvas. Ponieważ w swojej strukturze przypomina płótno malarskie, używa się go bardzo często do wydruków artystycznych. Może być wykonane z bawełny, poliestru lub kombinacji obu tych tworzyw. Canvas zapewni wysoką jakość druku na ploterach, jest też wytrzymałe i odporne na promieniowanie UV. Można dostać je w wersji matowej lub błyszczącej.

Dlaczego warto wybrać obraz drukowany na płótnie canvas?

Płótna canvas to tak naprawdę uniwersalne tekstylia do zadruku. Możemy wykorzystać je zarówno do stworzenia pięknych dekoracji, jak i zastosować w reklamie. Canvas z poliestru jest elastyczną tkaniną, która znakomicie łączy się z nadrukami fotografii lub projektów grafiki komputerowej. Bawełniana odmiana to zaś najlepszy wybór, jeśli chcemy ozdobić nasze mieszkanie reprodukcją dzieła sztuki. Efekt wizualny, jaki pozwala osiągnąć takie płótno, przypomina bowiem obraz namalowany ręcznie. Znacznie lepiej też odzwierciedla kolory, co ma w ogromne znacznie w przypadku obrazów znanych malarzy.

Wykorzystaj canvas i odmień swoje wnętrze!

Obrazy i fotografię na canvas będą więc bardzo gustownym dodatkiem do każdego wnętrza. Może zawisnąć nie tylko w salonie, ale również w kuchni czy łazience. W takim wypadku wystarczy zabezpieczyć płótno za pomocą bezbarwnego lakieru. Na canvas pięknie prezentują się też fotografie czarno-białe oraz sepia. Do takiego rodzaju wydruków polecamy matową wersję płótna. Canvas, zwłaszcza w dużym formacie, pomoże więc ocieplić wnętrze, ozdobić je, a także w szybki i niedrogi sposób zmienić jego charakter. To sposób na aranżację pomieszczeń na nowo bez konieczności przeprowadzenia remontu. Wybierz swoją ulubioną grafikę, zamów jej druk na płótnie typu canvas i ciesz się zachwycającymi obrazami w swoim domu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here