Organizujemy przestrzeń wokół basenu. Jakie oświetlenie warto wybrać?

0
8215

Któż z nas, oglądając amerykańskie seriale, nie marzył choć raz, by stać się posiadaczem rozłożystego domu nad uroczym basenem? Dziś ceny przydomowych basenów stają się niższe, dlatego coraz więcej inwestorów stać na ten synonim luksusu. Zobaczcie, w jaki sposób uatrakcyjnić zbiornik wokół domu, aby prezentował się dobrze również po zmroku.

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie przy basenie?

Oświetlenie w basenie, ale również wokół niego, daje poczucie bezpieczeństwa nocą, odstraszając potencjalnych rabusiów. Sprawia wrażenie, że ciągle ktoś przebywa na posesji i że nie warto podejmować nawet próby rabowania domu. Ponadto, światło wokół tafli wody stanowi jeden z podstawowych rodzajów ochrony przed przypadkowym wpadnięciem do niej po zmroku. Może się tak stać zarówno podczas wieczornych imprez, jak też podczas zupełnie niewinnej przechadzki wokół domu jesienią, gdy za oknem szybciej niż zazwyczaj robi się ciemno. Ponadto, wpadnięcie do basenu poza sezonem może być nawet bardziej niebezpieczne – spuszczona woda nie amortyzuje upadku, a nagłe wpadnięcie do pustego dna może skutkować złamaniem ręki czy nogi oraz licznymi siniakami.

Jakie oświetlenie warto wykorzystać w najbliższym otoczeniu basenu?

Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych rozwiązań w zakresie oświetlenia są lampy LED, które wykorzystują technologię niezawodną i energooszczędną. Poszukując oświetlenia do własnego basenu, warto wykorzystać żarówki świecące światłem białym, które ładnie podkreśla błękit tafli wody. Ci, którzy nie boją się eksperymentować, mogą sięgnąć po oświetlenie kolorowe, zupełnie zmieniające przestrzeń wokół domu.

Podświetlenie basenu można uzyskać również poprzez podświetlenie schodków prowadzących do wody. Warto pamiętać, że równie przydatne do nieskrępowanego korzystania z własnego akwenu jest podgrzewacz wody w basenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here